У Єврокомісії розповіли про роль спецпрокуратури щодо злочину агресії

П'ятниця, 27 січня 2023, 18:25

Спеціальна прокуратура, яку планують створити в Європейському Союзі для допомоги з розслідуванням злочину агресії проти України, буде насамперед займатись збором доказів злочинів.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", на брифінгу в п’ятницю розповів єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс за підсумками зустрічі профільних міністрів країн ЄС.

"Як перший крок для забезпечення повної відповідальності, я пояснив міністрам, що ми працюємо над можливим створенням міжнародної прокуратури у нідерландській Гаазі в межах Спільної слідчої групи за підтримки Євроюсту… Ця прокуратура буде координувати збір доказів зокрема злочину агресії", – пояснив він.

Рейндерс зазначив, що європейські країни та інституції ЄС прагнуть відігравати важливу роль у протидії злочину агресії Росії, та нагадав про роботу зі збору доказів, що вже здійснюється на рівні Євроюсту.

"Завдяки своєму новому мандату Євроюст випробовує нову базу даних доказів міжнародних злочинів для збереження й захисту доказів воєнних злочинів. Ці докази можуть використовуватись для майбутніх судів, аби гарантувати притягнення до відповідальності за злочини, вчинені в контексті війни в Україні", – додав єврокомісар.

Єврокомісія розглядає створення спецпрокуратури для розслідування злочину агресії Росії

За даними Bloomberg, пропозиція створення такої спецпрокуратури була схвально сприйнята більшістю держав ЄС на зустрічі міністрів юстиції у п’ятницю. Її остаточний мандат ще вирішується, та очікується, що в роботі цієї прокуратури братимуть участь європейські та українські фахівці.

Як відомо, Європейська комісія висунула пропозицію про створення спеціалізованого трибуналу для переслідування керівництва Москви в листопаді, але поки що в ЄС немає консенсусу щодо його створення.

Тим часом, за даними ЗМІ, в ЄС не підтримали пропозицію міністерки закордонних справ Анналени Бербок про притягнення керівництва Росії до відповідальності за злочин агресії проти України шляхом "гібридного трибуналу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: