Санкцій для Росії залишилося небагато, Україні зараз потрібна інша підтримка - Боррель

П'ятниця, 10 березня 2023, 12:18

Європейський Союз майже вичерпав свої можливості для каральних заходів проти Росії, і увага блоку має бути спрямована на фінансову та військову підтримку України.

Про це в інтерв'ю Euractiv заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, пише "Європейська правда".

"З точки зору санкцій ми можемо зробити не так багато, але ми можемо продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку", - сказав Боррель.

За останній рік ЄС схвалив 10 раундів санкцій проти Москви, покликаних ускладнити фінансування війни і позбавити Росію технічного обладнання та запчастин для зброї, яка буде використана проти України.

"Було б дивно, якби через рік після початку вторгнення у нас залишилося набагато більше варіантів. Ми використовуємо наш поетапний процес, і ми були поступовими - можливо, іноді занадто поступовими", - додав він.

"Але дійсно, через рік після вторгнення ми наближаємося до вершини драбини", - визнав Боррель, коли його запитали про наступні можливі кроки блоку у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

"Відповідь завжди одна - продовжувати підтримувати Україну. Україні потрібно багато грошей просто для того, щоб підтримувати техніку в робочому стані, воююча держава має багато фінансових потреб - це вимагатиме багато зусиль з нашого боку - тому санкції та військова підтримка - це ще не все", - сказав він.

Боррель сказав, що рішення про бойові дії "має приймати Україна", але відповідальність Європи "полягає в тому, щоб підтримати їх, в тому числі шляхом надання зброї та боєприпасів".

Нагадаємо, міністри ЄС у четвер обговорювали шляхи фінансування відновлення України з використанням заморожених у Європі російських активів. 

8 березня міністри оборони країн ЄС домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів і закупити більше боєприпасів для допомоги Україні, але ще мають вирішити, як перетворити ці плани у реальність.

Читайте також про головні сценарії, які обговорюють в ЄС для використання російських заморожених активів на відбудову України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: