США оголосили санкції проти низки топ-посадовців Ірану, причетних до порушення прав жінок

Середа, 8 березня 2023, 18:38

США до Міжнародного жіночого дня оголосили санкції проти низки іранських посадовців високого рівня, причетних до порушення прав жінок.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосило Управління контролю за іноземними активами США. 

До списку потрапили двоє топ-посадовців з пенітенціарної системи Ірану - Алі Чахармахалі та Даріуш Бахші - у зв’язку із залякуванням, тортурами, погрозами згвалтуванням жінкам або заохочення до сексуальних стосунків для пом’якшення умов утримання, які застосовувалися у керованих ними в’язницях до затриманих інакодумців.

Це також топ-командувач армії Ірану та високопосадовець у Корпусі вартових Ісламської Революції; посадовець, відповідальний за обмеження доступу до Інтернету, а також три компанії та їхнє керівництво, які сприяли придушенню протестів. 

Санкції передбаають замороження активів даних осіб у США чи у розпорядженні юросіб або громадян США, як і компаній, у яких даним особам належить частка понад 50%. Компаніям та фізособам із США забороняються транзакції з ними, а іноземним фінансовим установам, які свідомо працюють з ними, загрожують вторинні санкції. 

Нагадаємо, ЄС наприкінці лютого затвердив санкції проти 32 фізичних і двох юридичних осіб, причетних до порушення прав людини в Ірані у зв’язку з антиурядовими протестами.

Протести спалахнули в Ірані в середині вересня 2022 року у зв'язку зі смертю 22-річної Махси Аміні, яку заарештувала поліція моралі за нібито порушення суворого дрес-коду. 

Станом на кінець січня щонайменше чотирьох протестувальників стратили після швидких та закритих судових процесів. Щонайменше 519 людей було вбито і понад 19 200 заарештовано під час протестів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: