В Естонії хочуть ще більше обмежити доступ до російських каналів

Четвер, 9 березня 2023, 10:22

В Естонії користувачі продовжують отримувати доступ до російських каналів через інтернет, і Департамент захисту прав споживачів і технічного нагляду (TTJA) планує ще більше його обмежити.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє естонський мовник ERR.

Дані свідчать про те, що за останній рік значущість російських інформаційних каналів в Естонії знизилася. Якщо в лютому 2022 року 33% неестонців обирали російські телеканали як один із трьох найважливіших джерел інформації, то до лютого цього року цей показник знизився до 11%, повідомила радниця Державної канцелярії Естонії Маріанна Макарова.

Глава МЗС Німеччини хоче протистояти російській пропаганді на зустрічі G20

Також більш ніж удвічі знизилася впевненість у тому, що російські канали чесно висвітлюють тему війни.

Департамент захисту прав споживачів і технічного нагляду запровадив заборону на мовлення російських телеканалів торік, і вона закінчилася наприкінці лютого. Але оскільки всі канали, заборонені в Естонії рік тому, а також інші зараз перебувають під санкціями ЄС, вони, як і раніше, недоступні в ефірному мовленні.

Однак заборону можна обійти, оскільки деякі канали доступні в прикордонних регіонах, а інші можна дивитися в інтернеті. Згідно з опитуванням Держканцелярії, 40% тих, хто продовжив дивитися російські канали, робили це саме в інтернеті.

Прем’єрка Італії про промову Путіна: звичайна пропаганда

"Ми думаємо над тим, як закрити телеканали, доступні в інтернеті. Серед каналів залишилися ті, які ми вважаємо проблемними", - розповіла представниця TTJA Гелен Рохтла.

Вона також наголосила на важливості надання людям важливої інформації їхньою рідною мовою: "На жаль, ніхто не вивчить естонську мову за одну ніч".

Опитування показали, що серед неестонців зросло значення соціальних мереж як джерела інформації, проте складно оцінити, за яким типом контенту люди стежать.

За словами Рохтли, у відкритому суспільстві неможливо повністю виключити доступ до російських інформаційних каналів. "Як і раніше, є російське супутникове телебачення, через яке всі ці канали доступні. Це як боротьба з вітряками, де немає хорошого рішення, на жаль. Ми працюємо над тими речами, де рішення можливі", - зауважила вона.

Нагадаємо, відразу після повномасштабного вторгнення РФ естонський регулятор дав розпорядження зупинити трансляцію чотирьох російських та одного білоруського каналу.

Між тим у Литві блокуватимуть IP-адреси, за якими доступні пропагандистські канали Кремля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: