У Німеччині звільнили редакторку журналу за "інтерв'ю" з Шумахером, вигадане штучним інтелектом

Субота, 22 квітня 2023, 19:13

У Німеччині звільнили головну редакторку журналу Die Aktuelle за публікацію сфабрикованого інтерв'ю з гонщиком Міхаелем Шумахером, яке зробили з допомогою штучного інтелекту. 

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило видання Spiegel.

Цього тижня журнал Die Aktuelle вийшов на передовиці з фотографією колишнього чемпіона світу Формули-1 і заголовком "Міхаель Шумахер: перше інтерв'ю!". 

Під ним був менший напис: "Це звучить оманливо реально".  Лише у внутрішній частині виявилося, що нібито цитати Шумахера створив штучний інтелект.

 
Внутрішній розворот журналу Die Aktuelle з псевдоінтерв'ю Шумахера

Медіагрупа Funke, до якої входить журнал, попросила вибачення у сім'ї Шумахера.

"Ця позбавлена смаку і оманлива стаття ніколи не повинна була з'явитися. Вона жодним чином не відповідає стандартам журналістики, які ми – і наші читачі – очікуємо від такого видавництва, як Funke", – підкреслила виконавча директорка журнального напрямку Funke Б'янка Польманн. 

Також компанія заявила, що негайно прощається з головною редакторкою Анне Гоффманн, яка відповідала за журналістське наповнення Die Aktuelle з 2009 року.

Сім'я Міхаеля Шумахера планує подати в суд на тижневик Die Aktuelle, підтвердила Сабіна Кем, прессекретарка і менеджерка родини.

Після серйозної аварії на лижах у 2013 році в Франції, де колишній чемпіон отримав важку черепно-мозкову травму, Шумахер жив усамітненим життям. Про його здоров'я відомо небагато. 

Родина вже кілька разів зверталася до суду проти повідомлень ЗМІ, які порушують його особисті права.

Нагадаємо, в лютому у Німеччині звільнили керівника державного балету, який вимастив обличчя журналістки собачим лайном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: