Генсек НАТО відреагував на переговори Зеленського та Сі Цзіньпіна

Четвер, 27 квітня 2023, 13:00

Генсек НАТО Єнс Столтенберг у контексті телефонної розмови між лідерами України та Китаю нагадав, що офіційний Пекін не спромігся засудити російське вторгнення.

Про це, як повідомляє кореспондент "Європейської правди", Столтенберг заявив на спільному брифінгу з главою уряду Люксембургу в четвер. 

Відповідаючи на запитання про можливу посередницьку роль Китаю у мирному процесі щодо України, Столтенберг привітав телефонну розмову між президентом Зеленським і китайським президентом Сі. 

"Я думаю, що важливо, аби Китай отримав краще розуміння українських поглядів", – сказав генсек НАТО. 

Однак, як він підкреслив, ця розмова не змінює того факту, що Китай не спромігся засудити незаконне російське вторгнення в Україну.

Білий дім привітав переговори Зеленського з лідером Китаю

Столтенберг додав, що у цьому контексті союзники НАТО висловлюють міцну підтримку мирному плану президента Зеленського, який включає повагу територіальної цілісності та суверенітету України. 

Столтенберг також зауважив, що Україні вирішувати, якими можуть бути умови і формат потенційних мирних переговорів. У той самий час він закликав до військової підтримки Києва.

"Будь-яка можливість змістовних переговорів вимагає, аби Україна мала необхідну військову міць надіслати дуже чітке повідомлення президенту Путіну, що він не переможе на полі бою. Можливо, ця війна завершиться за столом переговорів. Але, як ми знаємо, те, що відбувається за столом переговорів, безпосередньо пов’язано з ситуацією на полі бою", – додав генсек НАТО. 

Телефонна розмова Зеленського та лідера Китаю 26 квітня стала першою після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Після переговорів стало відомо, що Китай надішле свого представника з візитом в Україну та в інші країни для консультацій про врегулювання війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.