В МЗС Угорщини назвали "символічним" ордер суду в Гаазі на арешт Путіна

Вівторок, 4 квітня 2023, 07:23

У міністерстві закордонних справ Угорщини зазначили, що ордер на арешт президента Росії від Міжнародного кримінального суду є "символічним сигналом", і такі символічні кроки не наближають завершення війни.

Про це в коментарі Суспільному сказав заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, парламентський державний секретар Левенте Мадяр, пише "Європейська правда".

Мадяр зазначив, що Путін просто не поїде у держави, в яких його можуть затримати, що робить ордер МКС "символічним".

"Ми переконані, що символічні дії не наблизять завершення цієї війни. Я думаю, що цей конкретний випадок радше символічний, тому що, очевидно, російський президент не поїде в жодну країну, де його можуть заарештувати. Отже, це повідомлення, але лише символічне повідомлення", — сказав Мадяр.

Він додав, що натомість Угорщина зосередиться на тому, щоб надати відчутну допомогу Україні. Зокрема, покращити життя тих українських дітей, які відвідують державні школи в Угорщині. "Ми зосереджені на цьому, а не іншому виді символічної війни, яку веде Євросоюз", — зазначив дипломат.

Левенте Мадяр додав, що ті, хто причетний до воєнних злочинів, має нести відповідальність згідно із законом.

"Ця позиція Угорщини стосується всіх випадків, незалежно від національності, країни чи будь-якої приналежності. Ми переконані, що врешті-решт справедливість перемагає. Можливо, у більш довгостроковій перспективі, ніж у короткостроковій. Скажімо, ми загалом підтримуємо справедливість, як би важко не було її досягти. Але це те, що ми думаємо, і це те, що ми озвучуємо з початку цього конфлікту", — сказав він.

Раніше в адміністрації Орбана заявили, що не будуть заарештовувати російського лідера, якби той приїхав в країну, попри ордер, виданий Міжнародним кримінальним судом.

У Литві запевнили, що заарештували б президента Росії за ордером МКС.

Читайте також: Три сценарії трибуналу для Путіна. Як довести до вироку міжнародний суд над керівництвом РФ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.