Президентка Грузії хоче скликати Раду нацбезпеки – переглянути умови в’їзду росіян

Середа, 10 травня 2023, 16:06

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у зв’язку з останніми рішеннями Москви закликає скликати Раду нацбезпеки та переглянути умови в’їзду росіян на територію Грузії.

Про це повідомляє "Ехо Кавказу", пише "Європейська правда". 

Після рішень РФ про відновлення авіасполучення з Грузією і скасування віз для грузин Зурабішвілі провела брифінг, на якому наголосила, що Тбілісі "не потрібні подарунки Москви" і все це виглядає як провокація, що загострить політичну напругу у Грузії.

Президентка Грузії про російський безвіз та авіарейси: це провокація

Саломе Зурабішвілі заявила, що Грузія має зібрати Раду нацбезпеки та переглянути умови в’їзду росіян до країни. Вона запропонувала розглянути "запровадження 3-місячних віз для Росії". 

Журналісти припускають, що президентка могла мати на увазі не запровадження візового режиму, а скорочення дозволеного терміну безвізового перебування громадян РФ у Грузії з 1 року, як зараз, до 3 місяців. 

Нагадаємо, 10 травня стало відомо, що Росія скасувала вимогу віз для громадян Грузії, які їдуть до РФ з нетривалими поїздками – що діяла з 2000 року, а також скасувала заборону авіарейсів з Росії до Грузії, що діяла з літа 2019 року – після подій, відомих як "ніч Гаврилова".

Останніми місяцями від представників РФ неодноразово лунали заяви про можливість відновлення прямих авіарейсів із Грузією. У правлячій партії Грузії схвально реагували на такі сигнали, а опозиція жорстко розкритикувала потенційне відновлення рейсів у час, коли світ, навпаки, обмежує контакти і співпрацю з Москвою через агресивну війну проти України. 

У ЄС і США застерегли грузинську владу від відновлення авіасполучення з Росією. 

Дивіться також відеоблог "ЄвроПравди" з поясненнями на цю тему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: