Депутатка з Гренландії відмовилася виступати данською мовою у парламенті Данії

Субота, 13 травня 2023, 12:37

Гренландська депутатка Акі-Матильда Хьог-Дам відмовилася говорити данською під час дебатів у парламенті Данії та натомість говорила своєю рідною інуїтською мовою, наголосивши на напружених відносинах між Данією та Гренландією.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Reuters.

Акі-Матільда Хьог-Дам, одна з двох депутатів данського парламенту, які представляють Гренландію, виголосила майже 7-хвилинну промову гренландською мовою під час дебатів про відносини між Данією і Гренландією.

Спікер парламенту закликав її повторити свою промову данською мовою, але депутатка відмовилася.

Гренландія, яка була данською колонією до 1953 року, коли вона стала офіційною частиною Королівства Данії, має свою власну офіційну мову інуїтів, але данську мову, як і раніше, викладають у школах. Ці дві мови абсолютно не схожі одна на одну.

Відносини між Данією і Гренландією нещодавно зіпсувалися після того, як стало відомо про неправомірні дії данської влади в Гренландії у 20 столітті, включно з недобровільним встановленням протизаплідних засобів деяким гренландським жінкам у 1960-х і 1970-х роках.

Після дебатів Хег-Дам сказала, що її промова була присвячена недавнім викриттям. "Я не розумію, чому це сприймається так одіозно – дозволити говорити мовою, яка вважається офіційною мовою Гренландії, що є моїм виборчим округом", – сказала вона.

У 2009 році Гренландії було надано широку автономію, включно з правом проголосити незалежність від Данії.

"Ми більше не боїмося висловлювати свою думку. Ми не боїмося використовувати наш голос і нашу мову. Дух змін тут, і наступним кроком у правильному напрямку буде утворення держави", – сказала вона.

Минулого тижня уряд Гренландії представив парламенту свій перший проєкт конституції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: