Латвія, що починає головування в Раді Європи, хоче спекатись росіян в організації

Середа, 17 травня 2023, 18:49

Латвійське головування у Раді Європи вважає за необхідне звільнити тих громадян РФ, що працюють в організації з паспортами інших держав.

Про це заявив на прес-конференції за підсумками саміту Ради Європи глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевічс, повідомляє з Рейк’явіка кореспондент "Європейської правди".

Генсек Ради Європи представить звіт про ризик роботи громадян РФ в організації

Латвія у травні перебирає 6-місячний термін головування у Раді Європи, на цей час Рінкевічс стає очільником Комітету міністрів організації.

Міністр наголосив, що вважає проблемою те, що росіяни продовжують працювати у РЄ попри те, що у березні минулого року, після початку повномасштабного вторгнення, Росію вигнали з організації.

"Ми будемо вирішувати питання із тим, що росіяни досі працюють в секретаріаті Ради Європи. Ми вважаємо це неприйнятним і будемо шукати вирішення цього", – заявив він.

Як повідомляла "Європейська правда", раніше у Страсбурзі стався скандал, коли журналісти дізналися, що програму Ради Європи з протидії відмиванню грошей очолює син генерала російської розвідки. Після розголосу його звільнили з цієї посади, але перевели на іншу роботу в РЄ, пояснюючи це тим, що росіянин має також європейське громадянство

16-17 травня в Рейк’явіку проходив саміт Ради Європи. Лідери європейських держав, зокрема,  підтримали українську "формулу миру".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: