Голова Гагаузії зустрілась із президентом Татарстану, якого не пустили в Молдову

Субота, 20 травня 2023, 13:26

Виконувачка обов'язків башкана (голови) Гагаузії Ірина Влах провела зустріч з президентом російської Республіки Татарстан Рустамом Мінніхановим, якого у квітні не пустили в Молдову через санкції Заходу.

Про це в суботу повідомила пресслужба башкана Гагаузії, пише "Європейська правда".

Влах і Мінніханов, як зазначається, обговорили "широке коло питань, пов'язаних із міжрегіональним співробітництвом" під час візиту голови Гагаузії з 16 по 19 травня.

"Башкан подякувала керівництву Татарстану за реалізацію низки спільних проектів у сфері освіти та охорони здоров'я. Особливу увагу співрозмовники приділили розвитку ІТ-сектора, враховуючи досвід Татарстану в цій галузі", – йдеться в повідомленні.

Президентка Молдови перед виборами в Гагаузії звинуватила РФ у втручанні через своїх агентів

Зустріч відбулась на полях економічного форуму "Росія – ісламський світ: KazanForum", який відбувався в Казані.

Нагадаємо, 17 квітня глава Татарстану Рустам Мінніханов заявив, що його не пустили в Молдову. Його запросив кандидат в очільники Гагаузії Віктор Петров, який у результаті посів на виборах третє місце. У результаті Кишинів вислав співробітника посольства РФ через несумісні з дипломатичним статусом дії.

Президентка Молдови Мая Санду назвала інцидент із главою Татарстану втручанням у виборчий процес у Молдові під впливом Росії.

Мінніханов перебуває під санкціями Європейського Союзу, Сполучених Штатів і Канади. Він є головою правління ПАТ "Туполєв", яке виробляє стратегічні бомбардувальники для російських збройних сил.

Про вибори в Гагаузії та роль Росії в них читайте тут: Росія програє башкана Додону: як Гагаузія стала полем битви агентів РФ у Молдові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: