ЄСПЛ зобов'язав Румунію легалізувати цивільні партнерства для ЛГБТ-пар

Вівторок, 23 травня 2023, 17:16

Європейський суд з прав людини у вівторок ухвалив, що Румунія порушує права одностатевих пар, не дозволяючи їм зареєструвати цивільні партнерства, й зобов’язав її надати таку можливість.

Про це йдеться в рішенні суду, пише "Європейська правда" з посиланням на HotNews.

У своєму рішенні за позовом правозахисної організації АССЕРТ встановив, що Румунія порушила статтю 8 Європейської конвенції про права людини щодо поваги до приватного та сімейного життя.

Справа об'єднала 42 позивачів із Румунії – найбільшу кількість геїв і лесбійок, які до цього часу зверталися до ЄСПЛ за захистом свого приватного життя.

"Суд уже дійшов висновку, що існує позитивне зобов'язання за статтею 8 Конвенції щодо забезпечення визнання та правового захисту одностатевих пар", – йдеться в рішенні, де були відхилені всі аргументи уряду Румунії.

Чаба Ашталош, президент Національної ради з боротьби з дискримінацією Румунії (CNCD), сказав HotNews, що рішення ЄСПЛ "не є несподіванкою". Він, однак, додав, що скептично оцінює можливість ухвалення законодавства у цьому році, коли відбудеться виборча кампанія.

"Дуже важливо, що ЄСПЛ не прийняв аргумент держав про те, що в суспільстві є значна кількість громадян, які не схвалюють одностатеві партнерства", – сказав Ашталош, додавши, що упередження не вважається правовою підставою.

Ще у вересні 2018 року, за тиждень до референдуму про традиційну сім'ю, Конституційний суд Румунії підтвердив, що одностатеві пари повинні мати такі ж права, як і гетеросексуальні сім’ї. Відповідне рішення мав затвердити референдум того ж року, але він провалився через низьку явку.

Нагадаємо, що прецедентне рішення про цивільні партнерства Європейський суд з прав людини ухвалив у 2021 році, зобов’язавши Італію узаконити союзи одностатевих пар.

Детальніше про рішення ЄСПЛ читайте у статті: ЛГБТ святкують перемогу в Страсбурзі: рішення, що змінює Європу та Україну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: