Президент Литви підтримав пропозицію щодо дострокових виборів до Сейму

Четвер, 25 травня 2023, 10:02

Президент Литви Гітанас Науседа вважає дострокові парламентські вибори одним із виходів із політичної ситуації, що склалася в країні.

Заяву литовського президента наводить LRT, повідомляє "Європейська правда".

"У нинішніх умовах, коли все зайшло так далеко, і замість того, щоб розв'язати проблеми уряду просто відставкою окремих міністрів, на даному етапі, схоже, це один із небагатьох виходів", – сказав Науседа.

За його словами, питання щодо дострокових виборів має бути вирішено швидко.

"Сейм має ухвалити рішення, і якщо Сейм ухвалить позитивне рішення, я думаю, що вибори можна буде провести досить швидко", – додав Науседа.

Він зазначив, що бере на себе конституційну відповідальність за формування нового уряду, але підкреслив, що не несе відповідальності за кризу, яка виникла.

"За те, як склалася нинішня ситуація, повністю відповідає правляча коаліція", – додав литовський президент.

Раніше прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте сказала, що якщо парламент не схвалить рішення президії християнських демократів про проведення дострокових виборів, вона подасть заяву про відставку після саміту НАТО. Лідер литовських консерваторів і міністр закордонних справ країни Габріелюс Ландсбергіс підтримав її заяву.

Водночас спікерка Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен не підтримує ідею про проведення дострокових парламентських виборів.

19 травня на засіданні президії християнських демократів у п'ятницю було ухвалено рішення провести дострокові вибори до парламенту. В іншому разі керівництво партії розглядатиме питання відставки всього уряду. Оголосити дострокові вибори може парламент. Це рішення мають ухвалити щонайменше 3/5 від загальної кількості депутатів. 

На початку травня литовський громадський діяч Андрюс Тапінас, відомий в Україні зборами коштів на військову допомогу, заявив, що міністерка освіти Юргіта Шюгждінене на посаді членкині муніципальної ради міста Каунас нібито привласнила собі 13 816 євро.

Тапінас, посилаючись на власну інформацію, заявив, що до привласнення коштів причетні й інші члени Каунаської муніципальної ради.

Зрештою в середу міністерка освіти Литви подала заяву про відставку. Але Ландсбергіс ініціював скликання засідання партії, на якому мали вирішитись подальші кроки політсили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.