Глава МЗС Канади: потрібно гарантувати Україні підтримку на перспективу, щоб агресія не повторилася

Четвер, 1 червня 2023, 10:22

Канада виступає за гарантування Україні підтримки у довгостроковій перспективі, оскільки Росія залишатиметься небезпечною і важливо не допустити повторення агресії.

Як повідомляє "Європейська правда", про це глава канадського МЗС Мелані Жолі сказала перед зустріччю міністрів країн НАТО в Осло. 

Жолі зазначила, що Канада вже надала Україні підтримку на 5 млрд канадських доларів і налаштована продовжувати її і після перемоги України.

"Навіть після перемоги України Росія все ще залишатиметься для неї дуже небезпечним сусідом. Тож у наступні години я говоритиму про важливість надання довгострокових безпекових гарантій Україні. Ми маємо гарантувати, що не допустимо, аби Росія вторглася знову. А також ми знаємо, що буде багато державних і приватних інвестицій у рамках відбудови України, і інвестори хочуть бути впевнені, що їхні інвестиції у безпеці", – зауважила вона.

Генсек НАТО перед зустріччю зазначив, що міністри обговорять в Осло підтримку України та її прагнення до членства.

Нагадаємо, Канада нещодавно оголосила про відправку до Польщі додаткових інструкторів з тактичної медицини для навчання українців, а також про надання ракет AIM-9 класу "повітря-повітря".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.