Прем’єр Латвії офіційно пішов у відставку

Четвер, 17 серпня 2023, 15:36

Прем’єр Латвії Кріш’яніс Каріньш подав президенту заяву про відставку, як і оголосив на початку тижня. 

Про це повідомляє Delfi, пише "Європейська правда".

У четвер 17 серпня Каріньш подав президенту заяву про відставку. Президент Едгарс Рінкевичс повідомив, що прийняв її, і далі уряд Каріньша продовжить працювати як тимчасовий до створення нового уряду.

Рінкевичс нагадав, що Кріш’яніс Каріньш обіймав посаду чотири з половиною роки і на цей період випали усі складні події останніх років, у тому числі пандемія коронавірусу, гібридні загрози на східних кордонах та виклики, пов’язані з повномасштабною війною Росії проти України. 

Нагадаємо, на початку серпня Каріньш намагався домовитися з нинішніми коаліційними партнерами – "Нацоб’єднанням" та "Об’єднаним списком" – про збереження уряду, проте вони не погодилися на його умову про заміну певних міністрів та запропонували іншу – щоб відставку міністрів розглядали, якщо вони не виконають конкретні завдання у визначений термін. 

Каріньш на це не погодився та почав перемовини про потенційну коаліцію з двома іншими партіями. Спершу він заявив, що не планує йти у відставку, але у понеділок змінив рішення та оголосив, що подасть заяву у четвер. 

Ймовірним наступником Каріньша на посаді називають Евіку Сіліня, чинну міністерку з питань добробуту, яка також є представницею партії Каріньша "Нова єдність".  

Поки зберігається невизначеність, чи про нову коаліцію домовлятимуться між собою "Нова єдність", "Союз зелених та фермерів" і "Прогресивні", чи долучаться також інші політсили.

Детальніше про політичну кризу у Латвії читайте у статті Токсичний олігарх отримує вплив на Латвію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: