Естонія заплатить Єврокомісії штраф на сотні тисяч євро

Понеділок, 21 серпня 2023, 13:48

Естонії доведеться заплатити Європейській комісії штраф на кілька сотень тисяч євро за затримку із внесенням поправок до законодавства, які стосуються захисту інформаторів та антимонопольних обмежень.

Про це, як пише Європейська правда, у коментарі ERR заявила представниця юридичного відділу естонського МЗС Неле Грюнберг.

Вона повідомила, що сума штрафу становитиме не менше 168 тисяч євро за однією справою і як мінімум стільки ж – за другою, хоча розгляд ще не закінчено.

"Навіть якщо ми оскаржуватимемо в суді, це та сума, нижча за яку Єврокомісія в ході судового провадження точно не опуститься. Є велика ймовірність того, що суд все ж таки зобов'яже нас виплатити цю мінімальну суму, тому що ми запізнилися, це не оскаржується", – зауважила Грюнберг.

Згідно з директивою ЄС щодо захисту інформаторів, працівникам, які повідомляють про корупційні порушення на підприємстві, має гарантуватися анонімність. Вона також зобов'язує всі підприємства, де працюють щонайменше 50 осіб, створити канал для повідомлення про порушення.

В Естонії для збройних сил збудують нові склади за 60 млн євро

Естонія все ще не включила директиву до національного законодавства, яку члени Євросоюзу мали включити до 17 грудня 2021 року.

Як наслідок Єврокомісія порушила проти Естонії провадження про порушення, а пізніше звернулася до Європейського суду з вимогою платити 600 євро за кожен день затримки, тож зараз загальна сума зросла до 370 тисяч євро.

Максимальна сума штрафу за двома порушеннями на сьогодні може становити 560 тисяч євро. Очікується, що найближчими тижнями уряд затвердить проєкт закону про захист інформаторів і направить його до парламенту – Рійгікогу.

Про можливі терміни ухвалення антимонопольних поправок не повідомляється. За словами генерального директора Департаменту конкуренції Евелін Пярн-Лее, уповільнення їх узгодження пов'язане з інтересами бізнесу та відсутністю політичної волі. Юристи пояснюють затримку формою закону, який може зашкодити діловому клімату Естонії та праву.

Естонія ризикує отримати збільшення штрафу з 600 до 2340 євро за кожен день затримки, якщо не встигне ухвалити поправки до того, як Європейський суд винесе своє рішення.

Раніше у канцелярії президента Естонії Алара Каріса заявили, що попросили в уряду додаткове фінансування через візити президента Франції Еммануеля Макрона і патріарха Константинопольського Варфоломія.

На початку серпня Карісу довелось відкласти запланований на літо візит до Австралії через брак коштів у його канцелярії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: