Соратники Саакашвілі починають передвиборчу кампанію від його імені

Понеділок, 21 серпня 2023, 16:27

Ув’язнений експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі через своїх соратників починає передвиборчу кампанію; у владі натякають, що можуть оголосити її незаконною. 

Про це повідомляє "Новости-Грузия", пише "Європейська правда".

Представниця Єдиного національного руху – партії Саакашвілі – Софо Джапарідзе оголосила, що з 22 серпня почне масштабну кампанію від імені колишнього грузинського президента для підготовки зміни влади в країні. 

Саакашвілі раніше призначив Джапарідзе своєю речницею. 

"Назвемо це початком передвиборчої кампанії", – оголосила Джапарідзе, зазначивши, що як представниця Саакашвілі планує відвідати усі регіони Грузії, зустрічатися з його прихильниками та планувати подальші дії. 

У комітеті з прав людини парламенту Грузії заявили, що Саакашвілі не має права вести у Грузії передвиборчу кампанію, оскільки не є громадянином країни. 

Очільник комітету Міхеїл Саджвеладзе сказав, що поки невідомо в деталях, що саме передбачає анонсована кампанія, важко сказати, чи буде це порушенням закону, але "спроби втручання у політику з боку іноземного громадянина – це щонайменш прояв неповаги до законодавства". 

Як відомо, Саакашвілі втратив грузинське громадянство наприкінці 2015 року у зв’язку з тим, що став громадянином України. 

Наступні парламентські вибори у Грузії заплановані на 2024 рік.

Нагадаємо, на початку липня Саакашвілі вперше з лютого брав участь у судовому засіданні, через відеовключення з клініки "Вівамед". Він виглядав вкрай виснаженим, що викликало широкий резонанс.

Після цього стало відомо, що до Саакашвілі після шестимісячної затримки пустили польських лікарів. Однак у пенітенціарній службі заявили, що польський лікар намагався потай винести зразки матеріалів, взятих у політика.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: