Парламент Норвегії домовився заборонити "лікування" гомосексуальних людей

Вівторок, 21 листопада 2023, 22:15

Ліберали, консерватори й ліві в парламенті Норвегії після кількох років переговорів досягли згоди щодо законопроєкту про заборону конверсійної терапії – тобто спроб зміни сексуальної орієнтації людини.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Dagbladet.

Домовленість означає, що в Стортингу – парламенті Норвегії – буде гарантована більшість голосів за законопроєкт про заборону конверсійної терапії, який планується проголосувати у грудні.

Ініціатива передбачає кримінальну відповідальність за спроби змусити інших змінити сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність, зокрема "медичними, нетрадиційними або релігійними методами".

Закон заборонить конверсійну терапію і щодо дітей, і щодо дорослих, а також рекламу й плату за неї. Покарання – три роки ув'язнення, а в особливо тяжких випадках – шість років позбавлення волі.

Ірландія скасує попередні кримінальні обвинувачення за гомосексуальні відносини

Уряд норвезького прем’єра Йонаса Гара Стьоре представив законопроєкт ще навесні цього року після кількох років суперечок про те, який він повинен мати вигляд.

Ініціативу критикували батьківські й релігійні групи, стверджуючи, що вона може утискати свободу вираження поглядів і свободу віросповідання. Законопроєкт врахував цю критику й передбачає, що тягар доведення злочину буде на стороні обвинувачення.

Конверсійна терапія наразі законодавчо заборонена щонайменше в чотирьох державах ЄС: на Мальті, у Німеччині, Франції та Греції. Цього року законопроєкт про заборону "лікування" гомосексуальності ухвалили також на Кіпрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.