Стефанішина: Україна з наступного тижня починає роботу з ЄС для підготовки переговорів

П'ятниця, 15 грудня 2023, 20:45

Український уряд наступного тижня починає консультації з Європейською комісією для підготовки наступних кроків для руху України до ЄС після рішення Європейської ради.

Про це в етері телемарафону у п’ятницю повідомила віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, пише "Європейська правда".

Стефанішина підтвердила, що Київ "запланував наступні кроки" після схвалення лідерами ЄС початку переговорів про членство.

"І наступного тижня вже почнуться переговори з Єврокомісією щодо сканування нашої державної системи, її готовності до Європейського Союзу", – сказала вона.

Урядовиця наголосила на тому, що рішення ЄС схвалити початок переговорів із Україною – "насправді історичне не лише для нас, а й для самого Євросоюзу".

Шольц підтвердив, що відправив Орбана пити каву під час голосування щодо України

"Робота в нас розпланована на найближчі три місяці. Ми будемо готувати переговорні рамки, готуватись до перемовин, формувати переговорні команди. Цей процес вже початий відсьогодні", – розповіла Стефанішина.

Нагадаємо, 14 грудня на саміті ЄС лідери підтримали відкриття переговорів з Україною і Молдовою.

Хоча рішення стосовно Києва тривалий час блокувала Угорщина, її вето вдалось подолати, вмовивши угорського прем'єра Віктора Орбана вийти з кімнати під час голосування й таким чином утриматись.

Сам Орбан пізніше заявив, що погодився відмовитися від права вето на початок переговорів про вступ України до ЄС тому, що у нього буде ще багато можливостей заблокувати цей процес.

Читайте також: Поразка Орбана чи перемога України? Деталі та наслідки рішення історичного саміту ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.