Президент Чехії про відправку військ в Україну: Давайте не обмежувати себе

Вівторок, 5 березня 2024, 18:18

Президент Чехії Петр Павел вважає, що Європа не має обмежувати свої можливості для підтримки України, яка бореться проти російської агресії.

Як пише "Європейська правда", про це він заявив на пресконференції з президентом Франції Емманюелем Макроном, повідомляє Novinky.

Павел закликав до розширення форм допомоги, включаючи можливу присутність іноземних військ в Україні.

За його словами, йдеться не про відправку бойових підрозділів, а про форми допомоги і "небойову участь".

Реклама:

"Я за те, щоб шукати нові шляхи, включаючи продовження дискусії про можливу присутність в Україні. Давайте не обмежувати себе там, де ми не повинні", – сказав чеський президент, додавши, що Європа повинна відігравати більшу роль у стримуванні Росії.

Павел вважає, що немає різниці, чи будуть українські солдати, наприклад, проходити підготовку із західними інструкторами за кордоном або безпосередньо в Україні.

"Україна, хоча й зазнала нападу, все ще залишається суверенною країною", – сказав він, нагадавши, що можлива навчальна місія не є порушенням будь-яких міжнародних правил.

"Ми самі вирішуємо, яку форму допомоги ми виберемо", – додав Павел.

Нагадаємо, Макрон минулого тижня заявив, що "не можна виключати" ймовірного відправлення західних військ в Україну. Згодом він додав, що його резонансні слова були ретельно продумані.

Водночас заяви французького президента викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська.

У той час як більшість країн НАТО виключили відправку військ в Україну – в тому числі такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США – міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що він вдячний за дебати, які ініціював Макрон.

Москва гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: