ВПС США уклали контракт на $13 млрд для розробки нового літака "судного дня"

Новини — Субота, 27 квітня 2024, 12:14 —

Військово-повітряні сили США заявили в п’ятницю, що вони уклали контракт на 13 млрд доларів з компанією Sierra Nevada Corporation на розробку наступника E-4B, відомого як літак "судного дня" за його здатність вижити в ядерній війні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство Reuters.

Проєкт Resvivable Airborne Operations Center (SAOC) призначений для заміни застарілих літаків епохи 1970-х років, термін служби яких наближається до кінця, йдеться в заяві представника американських ВПС.

Роботи над SAOC будуть проводити в Колорадо, Неваді та Огайо і, як очікується, вони будуть завершені в 2036 році.

Реклама:

Щоб задовольнити експлуатаційні вимоги, система озброєння складатиметься з комерційного реактивного двигуна, загартованого та модифікованого відповідно до військових вимог.

Зазвичай E-4B використовується для транспортування міністра оборони США, але, розроблений як мобільний командний пункт, літак здатний протистояти ядерним вибухам і електромагнітним впливам, що дозволяє лідерам США віддавати накази військовим у разі надзвичайної ситуації в країні.

E-4B також здатний здійснювати дозаправку в повітрі, має кімнати для конференцій і брифінгів, а також сучасне комунікаційне обладнання.

Наразі ВПС експлуатують чотири літаки E-4B, принаймні один із них постійно перебуває в бойовій готовності. Очікують, що термін експлуатації E-4B закінчиться на початку 2030-х років.

Нагадаємо, 26 квітня Німеччина та Франція затвердили план спільної розробки "танка майбутнього".

Німеччина також бере участь у спільному проєкті створення винищувача FCAS з Францією та Іспанією.

Країни у 2022 році досягли домовленості про початок наступного етапу розробки FCAS – найбільшого в Європі оборонного проєкту з орієнтовною вартістю понад 100 мільярдів євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: