Віцепрезидент ЄК: Для ЄС важливо швидко розглянути заявки України та Молдови на вступ

Новини — Середа, 1 травня 2024, 13:39 —

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що для ЄС важливо швидко розглянути заявки України та Молдови на вступ до Євросоюзу.

Як пише "Європейська правда", про це він сказав в інтерв'ю Politico.

За його словами, було б ідеально, якби 27 європейських столиць погодили рамки переговорів про членство України та Молдови до саміту Європейської ради в червні.

"Світ спостерігає. Зараз не час зволікати", – сказав Домбровскіс.

Реклама:

Він також заявив, що ЄС стикається з нерівномірністю зростання та "проблемами конкурентоспроможності" серед його існуючих членів, які можуть зашкодити йому в довгостроковій перспективі.

"Ми стоїмо перед обличчям зеленої та цифрової трансформації наших економік... і дуже важливо, щоб у цьому процесі ми не мирилися з відставанням країн та регіонів", – сказав Домбровскіс.

Втім, вказав він, через 20 років після того, як 10 країн Центральної та Східної Європи приєдналися до ЄС, очевидно, що розширення було правильним кроком "як з геополітичної, так і з економічної точки зору".

Раніше президент Чехії Петр Павел висловив підтримку нових раундів розширення Євросоюзу у 20-ту річницю вступу своєї країни до ЄС.

Водночас міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала до якнайшвидшого прийняття до Євросоюзу країн Західних Балкан.

Перед цим прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повторив свою позицію про те, що ЄС має зосередити зусилля на завершенні вступу країн Західних Балкан, а "східним розширенням" слід займатися опісля.

Читайте також пояснення, чому Західні Балкани можуть перетворитися на основну проблему на шляху України в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: