Welt: ЄС допускає навчання українських військових на території України з 2025 року

Новини — П'ятниця, 17 травня 2024, 19:57 —

Європейські уряди та Брюссель розглядають можливість проведення навчань українських солдатів на території не лише Європейського Союзу, але й України щонайпізніше з початку 2025 року.

Про це йдеться в публікації німецької газети Welt, яка посилається на свої джерела, повідомляє "Європейська правда".

Ідея навчання українців на території України обговорювалась на засіданні Військового комітету ЄС – найвищого військового органу об'єднання – в середу, 15 травня.

Таку можливість перед тим допустив нідерландський генерал Міхаель ван дер Лаан, який є нинішнім командувачем Тренувальної місії ЄС (EUMAM), що займається підготовкою українських солдатів на території Євросоюзу.

Реклама:

За даними Welt, таку ідею найбільше підтримує Франція, а також країни Балтії та Східної Європи. Інші держави, зокрема й Німеччина, поки не визначились зі своєю позицією. Тим не менш, Берлін уже висловив застереження з огляду на безпекові ризики.

NYT пише, що в НАТО обговорюють можливе відправлення військових інструкторів в Україну

Інструктори ЄС в Україні можуть стати головною мішенню для російських атак; до того ж, перенесення навчань може потребувати згоди парламенту та додаткового фінансування. Також незрозуміло, як Євросоюзу реагувати, якщо в Україні загинуть європейські солдати, пише Welt.

Газета пише, що певного рішення про майбутнє EUMAM можна очікувати в липні, коли відбудеться перегляд мандата місії. Наразі вона розрахована до листопада 2024 року, навчання тривають переважно на території Польщі та Німеччини.

Напередодні The New York Times також повідомило, що деякі країни-члени НАТО непублічно обговорюють можливість відправлення військових інструкторів або підрядників на територію України для навчання українських військових і допомоги з ремонтом техніки.

Як відомо, обговорення стосовно військ НАТО на українській території порушив президент Франції Емманюель Макрон, який у лютому визнав, що запропонував державам Заходу відправити до України свої війська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: