Макрон допустив відправку західних військ в Україну

Вівторок, 27 лютого 2024, 07:31

Президент Франції Емманюель Макрон допустив відправку західних військ до України у майбутньому, хоча наголосив, що наразі немає консенсусу серед союзників у цьому питанні.

Про це Макрон заявив після переговорів з союзниками України в Парижі в понеділок, його цитує Le Monde, пише "Європейська правда".

Макрон, виступаючи на пресконференції, сказав, що союзники зроблять "все необхідне, щоб Росія не змогла виграти цю війну". "Все можливе для досягнення цієї мети", – додав він, говорячи про форми підтримки, які будуть надані Україні.

У цьому контексті він зазначив, що відправку західних військ в Україну у майбутньому "не можна виключати", хоча підкреслив: "сьогодні немає консенсусу щодо офіційного, прийнятого і схваленого відправлення військ".

Макрон не став говорити більше про позицію Франції з цього питання, посилаючись на "стратегічну невизначеність". 

Cоюзники створять коаліцію далекобійної зброї для України

"Я не буду знімати двозначність сьогоднішніх дебатів, називаючи імена. Я кажу, що це питання було підняте як один із варіантів", – додав він.

"Багато людей, які сьогодні кажуть: "Ніколи, ніколи", були тими самими людьми, які два роки тому казали: "Ніяких танків, ніяких літаків, ніяких ракет дальнього радіуса дії", – пояснив Макрон.

"Давайте матимемо смирення визнати, що ми часто відставали від графіка на шість-дванадцять місяців. Це і було метою сьогоднішньої дискусії: все можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети", – додав президент Франції.

До цього часу Франція ніколи не згадувала про варіант надсилання західних військ в Україну.

Відповідаючи на запитання після зустрічі в Єлисейському палаці, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що питання про відправку наземних військ не стояло на порядку денному.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо на тлі зустрічі представників західних держав у Парижі заявив, що декілька країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість відправки солдатів в Україну на двосторонній основі.

Президент Володимир Зеленський заявив на пресконференції 25 лютого, що Україна не обговорює з союзниками застосування їхніх армій на своїй території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.