ЗМІ: фон дер Ляєн знову проситиме номінувати на єврокомісарів дві кандидатури – чоловіка і жінку

Новини — Четвер, 4 липня 2024, 08:45 —

За даними журналістів, Урсула фон дер Ляєн, яку повторно висунули на посаду президентки Єврокомісії, знову хоче просити країн-членів номінувати по дві кандидатури на посаду єврокомісара – чоловіка і жінку. 

Про це повідомляє RMF FM з посиланням на співрозмовника у Брюсселі, пише "Європейська правда". 

Хоча фон дер Ляєн ще не затвердили на посаді – голосування у Європарламенті відбудеться 18 липня, процес розподілу портфелів у Єврокомісії та боротьба за найпотужніші з них фактично вже почалися. 

Як і під час формування минулого складу Єврокомісії, фон дер Ляєн планує просити країн-членів пропонувати від себе двох кандидатів на єврокомісара – чоловіка і жінку, щоб забезпечити гендерний баланс. 

Реклама:

"Що пізніше країна номінує кандидатуру, тим вищим буде тиск пропонувати кандидата-жінку", – поділився співрозмовник. 

На цей час офіційно або напівофіційно зі своїми кандидатурами визначилися 8 країн, і це переважно чоловіки. Так, повторно номіновані Валдіс Домбровскіс від Латвії – віцепрезидент, відповідальний за економічні питання, і Тьєррі Бретон від Франції, який у попередньому складі ЄК опікувався внутрішнім ринком і посиленням європейського оборонпрому.

Для фон дер Ляєн може бути складним вибором запропонувати їм тепер менш вагомі посади чи віддати перевагу кандидату-жінці від цих країн.  

Що стосується Польщі, визначеності з ймовірними кандидатами досі немає. У дискусіях часто виринало ім’я чинного міністра закордонних справ Радослава Сікорського, проте він запевняє, що більш зацікавлений залишатися на своїй посаді.

Також почали згадувати посла Польщі у ЄС Пьотра Серафіна. Процес можуть затягнути суперечки з приводу того, чи кандидатуру єврокомісара обов’язково має погодити президент Анджей Дуда. 

Як зазначає RMF FM, кандидат-жінка буде мати більші шанси отримати більш впливовий портфель у Єврокомісії через підхід фон дер Ляєн, а особливо у випадку Польщі. 

Читайте також: "Русофобка", якій довірилася Європа: чого чекати від Каї Каллас на чолі дипломатії ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: