Андреас Умланд

Стокгольмський центр східноєвропейських досліджень, Шведський інститут міжнародних відносин
Всі публікації автора
Оновлення кризою: як змінюється ЄС під впливом розв'язаної Путіним війни
Зміцнить чи послабить європейську спільноту держав російсько-українська війна?
"Сліпа зона" політики щодо України: відкритий лист до уряду Німеччини
Фрази на кшталт "Україна не має програти" або "РФ не повинна перемогти" лише спричиняють політичну невизначеність і шкодять Німеччині.
П’ять аргументів на користь розширення: чому ЄС не повинен відмовити Україні
Надання Києву перспективи членства в ЄС стане відповіддю на масовану атаку Путіна на життя, батьківщину та ідентичність українців.
Партнерство без Меркель: як зміняться відносини Києва і Берліна у новій світовій реальності
Києву варто переосмислити акценти своєї зовнішньої політичної, економічної та культурної політики. Одним із напрямків можуть стати відносини України з Німеччиною...
Чи буде Росія ключовим торговим партнером ЄС після зняття санкцій? Аналіз економічних перспектив РФ
Більшість аналітиків вважають, що санкції скасують у середньотерміновій перспективі. Однак навіть якщо санкції будуть повністю скасовані, торговельні та інвестиційні потоки з Росії навряд чи повернуться до докризового рівня.
Курс на НАТО. Чи виправдані надії України та Грузії
Естонія, Латвія чи Литва не мали б жодних шансів вступити в НАТО, якби вони не зробили цього 2004 року... Україна та Грузія отримають шанс вступити в Альянс лише тоді, коли їхні конфлікти з Росією будуть повністю погашені, тобто коли вони більше не потребуватимуть захисту НАТО.
Трансформація України – виклики і значення для Заходу
В майбутньому знадобиться ще більш тісне співробітництво українських реформаторів і зарубіжних друзів України. Не менш важливо мотивувати Кремль припинити "гібридну війну" проти України. Інакше допомога Заходу, що вже обчислюється мільярдами, може виявитися безрезультатною.
Три інструменти Кремля проти України
Ключовий аспект "гібридної" війни Кремля полягає зовсім не в безпосередньому військовому впливі. Українці мають бути змучені станом невизначеності, що триває протягом багатьох років, постійно перебуваючи між спокоєм і напруженістю, між війною та миром.
Чи не переборщив Кремль? Наслідки турецької кризи для стабільності путінського режиму
Вага Туреччини на міжнародній арені набагато вища, ніж усіх тих країн, з якими Росія конфліктувала раніше – Молдови, України чи Грузії... Зростання напруженості у російсько-турецьких відносинах може – разом з низкою інших проблем – стати початком кінця путінської системи в Росії...
Чи підривають Китай та французькі політики режим нерозповсюдження ядерної зброї?
Напад Росії на Україну підриває саму базову логіку Договору 1968 року про нерозповсюдження ядерної зброї. Саме тому китайський уряд, а також деякі провідні французькі політики своєю неоднозначною оцінкою дій Росії фактично допомагають Кремлю підривати режим нерозповсюдження.
Десять (не)простих кроків для порятунку України
ЄС може ввести спеціальні ввізні мита на деякі товари з Росії шляхом так званого "Податку на окупацію Криму". Пропонується початкова ставка на рівні 5%, яка могла б зрости до 25% до 2018 року... Постачання зброї можливі лише за умови розпуску батальйону "Азов" та інших, де домінують расисти і радикальні націоналісти...