Катерина Зарембо

Центр "Нова Європа"
Всі публікації автора
Від країни-невидимки до топпріоритету: як експерти бачать еволюцію відносин ЄС з Україною
Україна нарешті стала для Європейського Союзу "своєю", подолавши психологічний бар’єр щодо майбутнього членства в ЄС.
Життя після катастрофи: як пандемія змінила політичні настрої італійців
Карантинні обмеження не призвели до падіння рейтингів уряду, швидше навпаки. І одночасно – завдали чималого удару по популярності праворадикалів. Щоправда, під ударом опинилася й репутація ЄС.
Рівняння на 2020: коли Україна зможе перейти на стандарти НАТО
Жодна держава-член Альянсу досі не впровадила всіх стандартів НАТО. Більш того,у темпах їх впровадження Україна навіть випереджає Чорногорію, яка є членом НАТО з 2017 року.
Варшавські друзі Путіна: як подолати вплив РФ на українсько-польські відносини
Україні критично необхідно працювати над своїм іміджем у Польщі: саме наявні антиукраїнські настрої дають Росії можливість на них грати. У протистоянні з РФ Київ має потужних союзників, чий потенціал досі не задіяний на повну.
П’ятизірковий слуга народу: чого може навчити Україну досвід італійських популістів
Питання, яке постає до антисистемних рухів – а чи дійсно вони є настільки поза системою, як хочуть здаватися? Італійський досвід показує, що зовсім ні.
Слабка ланка ЄС: чи зможуть друзі Путіна заблокувати продовження санкцій
Чи зможуть дружні до очільника Кремля країни заблокувати чергове продовження антиросійських санкцій? Обережний прогноз: у грудні 2018 року санкції, ймовірно, будуть знову продовжені на півроку.
Південний вимір євроінтеграції: як сприймають ЄС в Одесі та Херсоні
Після російської агресії Південь України змінив своє ставлення до ЄС та Росії, та досі не повністю прийняв проєвропейський порядок денний. Одещина є найбільш євроскептичним регіоном у країні.
5 висновків з італійських виборів: чого чекати Україні та ЄС
Чи буде Італія використовувати питання санкцій як розмінну монету? Наприклад, щоб домогтися списання боргів чи для отримання дивідендів у діалозі з Росією (мовляв, "ми старалися, але не вийшло"). Або це дійсно є принциповим питанням для нового уряду?
Мовчання харків’ян: Харківщина відвернулася від Росії, але поки не полюбила Євросоюз
Харків – одне з найбільш євроскептичних міст України, вступ до Європейського Союзу тут підтримують тільки 32% населення. Мало хто пов’язує успіхи міста з європейською інтеграцією, навіть у ситуаціях, коли йдеться про проекти, фінансово підтримані ЄС. А найбільшу вигоду від європейської інтеграції у місті відчули освітяни.
Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії
Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.
Майстер-клас популізму: що змінить для України перемога антисистемної партії на виборах в Італії
Євросоюз знову опинився перед випробуванням на міцність. У неділю в Італії відбудуться парламентські вибори, на яких перемагають популісти. І якщо Франції та Німеччині на минулих виборах вдалося вистояти проти навали популізму, то в Італії справи йдуть значно песимістичніше...
Україна ще не лідер: що показав рейтинг країн Східного партнерства
В одному з двох оцінювальних блоків Україна посіла третє місце, пропустивши вперед Грузію та Молдову, а в іншому виявилася другою, нехай навіть із мінімальним відставанням. Та є всі підстави розраховувати, що за минулий рік наша позиція змінилася на краще...
Позитивна Польща: чотири успішних приклади наших відносин зі складним сусідом
Попри те, що українсько-польські відносини переживають непростий період, діалог на найвищому рівні упродовж останніх двох років є інтенсивним. Позаяк під Новий рік заведено підбивати підсумки, спробую зробити це і для відносин із Польщею – з акцентом на позитив.
Складнощі, нерозуміння та перспективи: аудит україно-ізраїльських відносин
За останні три роки Ізраїль почали сприймати як "трансформаційну модель", адже ця країна стала успішною попри триваючу війну... Але є і "зворотній бік". Це – спадщина єврейських погромів, а пізніше – Голокост, з якими асоціюється Україна у колективній пам’яті ізраїльтян...
Місія здійсненна? Де помиляється Євросоюз у реформі сектора безпеки в Україні
Місія ЄС не враховує контексту українсько-російського конфлікту, часом пропонуючи поради, більш придатні для мирного часу. Зі свого боку, місія критикує українські інститути за відсутність цілісного підходу. Та потенціал співпраці з місією є більшим, ніж наявна спільна робота...