Інтерв'ю

Представництво ЄС: зарплати в антикорупційному бюро сягатимуть 60 тис. грн
Одна з найважливіших речей для ЄС полягає в тому, що антикорупційна прокуратура має бути незалежною. Однак за нинішнього законодавства не усунуто можливості чинити вплив на неї... Особливо тривожною є ситуація з Національним агентством з питань запобігання корупції.
Гері Горлік: Терпіння членів СОТ щодо Росії поступово вичерпується
«Вирішення торгового спору забирає час, однак СОТ володіє найкращим механізмом розв’язання таких проблем... Поява нових претензій до РФ означає, що терпіння членів СОТ щодо Росії поступово вичерпується. І в цьому плані Україна може знайти багато союзників, залучаючи їх до вирішення спору з РФ».
Анатолій Ткачук: Всі погодилися з тим, що термін "район" буде змінено на "повіт"
Ідеолог адміністративно-територіальної реформи Анатолій Ткачук: "В Європі я не знаю прикладів, де муніципалітети обиралися б на п'ять років. В проекті змін до Конституції нині записано три роки... Якщо залишиться добровільний процес, то буде тягнутися "вялотєкущая шизофренія" – довго, нудно і без результату..."
Угорський держсекретар: Єдність ЄС важливіша за економічні інтереси окремих країн
Держсекретар Угорщини з питань економічної дипломатії Левенте Мадьяр: «Угорщина підтримує рішення ЄС. Це принциповий момент для угорського уряду, навіть якщо йдеться про санкції проти РФ... Нашим обов’язком є підтримувати національні меншини за кордоном... Звісно, до тих меж, поки не йдеться про ризик для добрих стосунків із сусідньою країною».
Джемі Шеа: НАТО вже стикається і з гібридними загрозами, і з російською пропагандою
Відповідальний у альянсі за нові безпекові виклики Джемі Шеа: «Росія намагається вплинути на громадську думку, заперечує факти та доводить, що 2 плюс 2 дорівнює 5... Ми домовилися, і це затверджено всіма державами, що на гібридні загрози реагуватимемо так само, як і на звичайний збройний напад...»
Екс-прем'єр Словенії: Санкції мають не тільки лишитись, але й посилитися
Екс-прем'єр Словенії Янез Янша: "Словенська економіка теж втратила так звані прості югославські ринки і була змушена адаптуватись до західних. Компанії банкрутували, а люди втратили робочі місця. Але більшість компаній реформувалися, і за два-три роки Словенія почувала себе набагато краще, ніж у складі Югославії".
Посол в Італії: Що б я не розповідав про реформи, Unicredit каже про суддівський бєспрєдєл
Євген Перелигін: «Проросійські настрої тут є, та антиукраїнських – однозначно немає... На жаль, питання України та російської агресії стало в Італії інструментом залучення виборців – як було з НАТО в Україні... Іноді здається, що повернувся в СРСР періоду перебудови, коли є свобода слова, але старі штампи нікуди не зникли...»
Координатор Держдепу: Сильна і здорова демократія вимагає постійних змін та реформ
Координатор допомоги Європі та Євразії Держдепу США Аліна Романовскі: "Боротьба з корупцією – це сфера, де нам – і Україні, і США – точно буде необхідно збільшити свої зусилля. Я передбачаю, що наша підтримка в цій галузі зростатиме... Якщо Україна демонструватиме поступ у реформах та потреба у запозиченнях для макроекономічної стабілізації не зникне, їй можуть бути надані й нові фінансові гарантії".
Йон Балдвін Ганнібальссон: Якщо Україна захоче стати членом НАТО, Ісландія підтримає її
Посол Ісландії в Україні (за сумісництвом) Йон Балдвін Ганнібальссон: "Ми прийняли пакет санкцій проти Росії, аналогічний тому, що було прийнято ЄС і Норвегією. Але примітно, що, на відміну від ЄС та Норвегії, Ісландія не потрапила під дію російських контрсанкцій. Ми чекаємо на це і жартуємо, що про нас просто забули".
«Швидкий старт ЗВТ утримує європейський бізнес від реінвестицій свого капіталу»
Голова департаменту міжнародного співробітництва BUSINESSEUROPE Луїса Сантос: "Європейський бізнес вже визначився зі своєю позицією – ми з розумінням ставимося до санкцій, запроваджених ЄС на адресу Росії, доки цього вимагатиме політична ситуація. Відповідно, поки ці санкції діятимуть і залишатимуться виправданими, ми не будемо виступати проти них".
Павло Клімкін: "Я не кажу про перспективу членства. Це буде потім"
"Чи може ЄС дозволити собі підтримувати європейські реформи в Україні до того рівня, щоб зрештою Україна стала членом Європейського союзу? Але чи готовий ЄС і кожна окрема країна ЄС іти до кінця, чого б це не коштувало політично і економічно – це дійсно питання".
Кваснєвський: ця війна, якщо станеться, буде страшною, в тому числі за кількістю жертв
Росія і ЄС грають за різними правилами, але цього не змінити. Ми – різні. І якщо про нові санкції можна говорити, то про будь-яку форму військового втручання ЄС й мови не може бути... Вам моя відповідь не сподобається, але діалог щодо Криму триватиме ще багато років або навіть десятиліть...
Юрій Сергеєв: Якби я вдарив Чуркіна, зробив би його героєм
Ми говоримо про розгортання операції з підтримання миру. Саме в такому ракурсі нами велися консультації. Не примушення до миру, а підтримання миру... Визнання Росії стороною конфлікту потребує консенсусу, який ламається правом вето. Саме тому Лавров робить заяви, що Росія "не є стороною конфлікту"...
Лех Валенса: У Путіна немає шансів
"Коли я був президентом, я планував, що в другій моїй каденції Польща разом з Україною і Білоруссю приєднається до ЄС і НАТО. Я провів за кордоном найважливіші переговори. Про це було домовлено. Я програв вибори, і все провалилося" (рос.)
Енергетичне співтовариство: "Газовий хаб в Україні буде створено, але не так швидко"
Кароліна Чегір, відповідальна в Енергоспівтоваристві за газовий напрямок: "Право ЄС вимагає, щоби до 1 червня 2016 року "Укртрансгаз" був повністю відділений від "Нафтогазу"... Було достатньо пропозицій, щоби суттєво відійти від ринкових принципів, від зобов’язань України. Але всі вони були відхилені комітетом".
Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну
Турбйорн Ягланд: "Ви не можете просто сказати: "права людини в Україні більше не існують, бо у нас війна". Існує правовий шлях для такого обмеження... Буде дуже складно провести комплексну політреформу. Тому треба першочергово вносити невідкладні зміни до трьох розділів Конституції..."
Андрюс Кубілюс: "Необхідно відмовитися від фінансування партій бізнесом"
Екс-прем'єр Литви: "Ми заборонили фінансування партій бізнесом, замінивши бюджетним, і одразу помітили, як наша політика відокремлюється від бізнес-інтересів... Інструменти монетарної політики – це палиця на два кінці. В разі нерозумного використання від них буде більше шкоди".
Жозе Мануел Баррозу: Я називаю речі своїми іменами - це війна з Росією
Обговорення було жахливим. Тому що воно фактично пройшло в тиші ... Ми передали одне важливе послання - Європа готова підтримати Україну, але тільки, якщо Україна також буде робити частину своєї роботи.
Владислава Рутицька: "Найближчим часом ми почнемо консультації про перегляд квот ЄС"
Заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції: "Питання збільшення квот вже опрацьовується. Основні позиції на перегляд: мед, яблучний та виноградний сік, а також курятина. Разом із профільними асоціаціями буде визначено обґрунтований обсяг квот, що пропонується, після чого ми почнемо консультації".
Представник ЄС з гуманітарної допомоги: "Потерпілих дуже багато, тому гроші видаються разово"
Ми вже оголосили виділення додаткових 5 млн євро гуманітарної допомоги для задоволення нових потреб, що зараз виникають... Завжди є дилема: надавати більшу допомогу меншій кількості людей, або меншу допомогу більшій кількості людей...