Інтерв'ю

Борис Бабин: У нас вже більше 500 позовів по Криму і Донбасу в Європейський суд з прав людини
Борис Бабин - урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини. Тепер його завдання - фіксувати порушення прав українців на анексованою і окупованій території, і судитися з Росією в Європейському суді з прав людини. (рос)
Глава місії EUBAM: «Ми бачимо збільшення сил на кордоні з Молдовою, ми теж там присутні»
Франческо Бастальї: «Є серйозна проблема незаконного обігу зброї, це факт – дуже багато зброї опинилося на чорному ринку. Але вона не з Придністров’я... Ми розуміємо Україну, розуміємо, що вона хоче боротися з контрабандою, але те рішення, яке обрав Київ, точно не є ідеальним...»
Екс-прем`єр Естонії: в ЄС дедалі більше скепсису щодо нової української влади
Екс-прем'єр Естонії Юхан Партс: "Скільки ще буде відкрите нинішнє вікно можливостей? Це дуже серйозне питання. Ці зміни потрібні Україні, але ситуація настільки унікальна, що швидко їх очікувати не можна – тому слід бути терплячими. Однак, з іншого боку, в ЄС видно дедалі більше скепсису щодо нової української влади..."
Президент ЄП: "Якщо Росія змінить стратегію, все зміниться вже наступного дня"
Мартін Шульц: "Якщо мене запитають, що варто робити після завершення дії мінської угоди, моя порада буде – провести переговори, щоб знайти продовження домовленостей... Ухвалені закони – це просто слова на папері. Головне питання – в тому, як ці закони застосовуються..."
Екс-заступник голови ЦБ РФ: Справа ЮКОСу та санкцій не пов'язані, та в голові у Путіна вони перетинаються
Сергій Алексашенко: "Якби Путін пішов сьогодні, Росія б зберегла власні кордони. Якщо ж це станеться через 20 років, то я не впевнений... Російська економіка – вона як табуретка – проста, дуже примітивна, але дуже стійка. В її основі – експорт сировини, який нікуди не дінеться, а значить - гроші в РФ будуть..."
Президент ПАРЄ: Так, можна викинути Росію геть з Ради Європи. Та які будуть наслідки?
«У Росії дійсно є проблеми з виконанням рішень ЄСПЛ, і це почалося не зараз. Ще кілька років тому Лавров говорив, що Росія не виконуватиме політичні рішення. Але якщо ми в Страсбурзі ухвалимо одностороннє рішення – "окей, ви вже стільки накоїли, що ми не хочемо вас бачити" – то це піде на шкоду громадянам Росії...»
Торговий представник України: З експортера індустріальної продукції ми перетворилися на агроекспортера
Торговий представник України Наталія Микольська: «Всі минулі огляди, куди нам треба "виходити" і які ринки "відкривати" – вони вже застарілі... Як тільки ЗВТ з ЄС запрацює в повному обсязі, в Україні буде вигідніше відкривати виробництво, орієнтоване на експорт: нульова ставка на імпорт сировини, нульова – на експорт продукції до ЄС. Зараз цього немає!»
Представництво ЄС: зарплати в антикорупційному бюро сягатимуть 60 тис. грн
Одна з найважливіших речей для ЄС полягає в тому, що антикорупційна прокуратура має бути незалежною. Однак за нинішнього законодавства не усунуто можливості чинити вплив на неї... Особливо тривожною є ситуація з Національним агентством з питань запобігання корупції.
Гері Горлік: Терпіння членів СОТ щодо Росії поступово вичерпується
«Вирішення торгового спору забирає час, однак СОТ володіє найкращим механізмом розв’язання таких проблем... Поява нових претензій до РФ означає, що терпіння членів СОТ щодо Росії поступово вичерпується. І в цьому плані Україна може знайти багато союзників, залучаючи їх до вирішення спору з РФ».
Анатолій Ткачук: Всі погодилися з тим, що термін "район" буде змінено на "повіт"
Ідеолог адміністративно-територіальної реформи Анатолій Ткачук: "В Європі я не знаю прикладів, де муніципалітети обиралися б на п'ять років. В проекті змін до Конституції нині записано три роки... Якщо залишиться добровільний процес, то буде тягнутися "вялотєкущая шизофренія" – довго, нудно і без результату..."
Угорський держсекретар: Єдність ЄС важливіша за економічні інтереси окремих країн
Держсекретар Угорщини з питань економічної дипломатії Левенте Мадьяр: «Угорщина підтримує рішення ЄС. Це принциповий момент для угорського уряду, навіть якщо йдеться про санкції проти РФ... Нашим обов’язком є підтримувати національні меншини за кордоном... Звісно, до тих меж, поки не йдеться про ризик для добрих стосунків із сусідньою країною».
Джемі Шеа: НАТО вже стикається і з гібридними загрозами, і з російською пропагандою
Відповідальний у альянсі за нові безпекові виклики Джемі Шеа: «Росія намагається вплинути на громадську думку, заперечує факти та доводить, що 2 плюс 2 дорівнює 5... Ми домовилися, і це затверджено всіма державами, що на гібридні загрози реагуватимемо так само, як і на звичайний збройний напад...»
Екс-прем'єр Словенії: Санкції мають не тільки лишитись, але й посилитися
Екс-прем'єр Словенії Янез Янша: "Словенська економіка теж втратила так звані прості югославські ринки і була змушена адаптуватись до західних. Компанії банкрутували, а люди втратили робочі місця. Але більшість компаній реформувалися, і за два-три роки Словенія почувала себе набагато краще, ніж у складі Югославії".
Посол в Італії: Що б я не розповідав про реформи, Unicredit каже про суддівський бєспрєдєл
Євген Перелигін: «Проросійські настрої тут є, та антиукраїнських – однозначно немає... На жаль, питання України та російської агресії стало в Італії інструментом залучення виборців – як було з НАТО в Україні... Іноді здається, що повернувся в СРСР періоду перебудови, коли є свобода слова, але старі штампи нікуди не зникли...»
Координатор Держдепу: Сильна і здорова демократія вимагає постійних змін та реформ
Координатор допомоги Європі та Євразії Держдепу США Аліна Романовскі: "Боротьба з корупцією – це сфера, де нам – і Україні, і США – точно буде необхідно збільшити свої зусилля. Я передбачаю, що наша підтримка в цій галузі зростатиме... Якщо Україна демонструватиме поступ у реформах та потреба у запозиченнях для макроекономічної стабілізації не зникне, їй можуть бути надані й нові фінансові гарантії".
Йон Балдвін Ганнібальссон: Якщо Україна захоче стати членом НАТО, Ісландія підтримає її
Посол Ісландії в Україні (за сумісництвом) Йон Балдвін Ганнібальссон: "Ми прийняли пакет санкцій проти Росії, аналогічний тому, що було прийнято ЄС і Норвегією. Але примітно, що, на відміну від ЄС та Норвегії, Ісландія не потрапила під дію російських контрсанкцій. Ми чекаємо на це і жартуємо, що про нас просто забули".
«Швидкий старт ЗВТ утримує європейський бізнес від реінвестицій свого капіталу»
Голова департаменту міжнародного співробітництва BUSINESSEUROPE Луїса Сантос: "Європейський бізнес вже визначився зі своєю позицією – ми з розумінням ставимося до санкцій, запроваджених ЄС на адресу Росії, доки цього вимагатиме політична ситуація. Відповідно, поки ці санкції діятимуть і залишатимуться виправданими, ми не будемо виступати проти них".
Павло Клімкін: "Я не кажу про перспективу членства. Це буде потім"
"Чи може ЄС дозволити собі підтримувати європейські реформи в Україні до того рівня, щоб зрештою Україна стала членом Європейського союзу? Але чи готовий ЄС і кожна окрема країна ЄС іти до кінця, чого б це не коштувало політично і економічно – це дійсно питання".
Кваснєвський: ця війна, якщо станеться, буде страшною, в тому числі за кількістю жертв
Росія і ЄС грають за різними правилами, але цього не змінити. Ми – різні. І якщо про нові санкції можна говорити, то про будь-яку форму військового втручання ЄС й мови не може бути... Вам моя відповідь не сподобається, але діалог щодо Криму триватиме ще багато років або навіть десятиліть...
Юрій Сергеєв: Якби я вдарив Чуркіна, зробив би його героєм
Ми говоримо про розгортання операції з підтримання миру. Саме в такому ракурсі нами велися консультації. Не примушення до миру, а підтримання миру... Визнання Росії стороною конфлікту потребує консенсусу, який ламається правом вето. Саме тому Лавров робить заяви, що Росія "не є стороною конфлікту"...