Інтерв'ю

Координатор Держдепу: Сильна і здорова демократія вимагає постійних змін та реформ
Координатор допомоги Європі та Євразії Держдепу США Аліна Романовскі: "Боротьба з корупцією – це сфера, де нам – і Україні, і США – точно буде необхідно збільшити свої зусилля. Я передбачаю, що наша підтримка в цій галузі зростатиме... Якщо Україна демонструватиме поступ у реформах та потреба у запозиченнях для макроекономічної стабілізації не зникне, їй можуть бути надані й нові фінансові гарантії".
Йон Балдвін Ганнібальссон: Якщо Україна захоче стати членом НАТО, Ісландія підтримає її
Посол Ісландії в Україні (за сумісництвом) Йон Балдвін Ганнібальссон: "Ми прийняли пакет санкцій проти Росії, аналогічний тому, що було прийнято ЄС і Норвегією. Але примітно, що, на відміну від ЄС та Норвегії, Ісландія не потрапила під дію російських контрсанкцій. Ми чекаємо на це і жартуємо, що про нас просто забули".
«Швидкий старт ЗВТ утримує європейський бізнес від реінвестицій свого капіталу»
Голова департаменту міжнародного співробітництва BUSINESSEUROPE Луїса Сантос: "Європейський бізнес вже визначився зі своєю позицією – ми з розумінням ставимося до санкцій, запроваджених ЄС на адресу Росії, доки цього вимагатиме політична ситуація. Відповідно, поки ці санкції діятимуть і залишатимуться виправданими, ми не будемо виступати проти них".
Павло Клімкін: "Я не кажу про перспективу членства. Це буде потім"
"Чи може ЄС дозволити собі підтримувати європейські реформи в Україні до того рівня, щоб зрештою Україна стала членом Європейського союзу? Але чи готовий ЄС і кожна окрема країна ЄС іти до кінця, чого б це не коштувало політично і економічно – це дійсно питання".
Кваснєвський: ця війна, якщо станеться, буде страшною, в тому числі за кількістю жертв
Росія і ЄС грають за різними правилами, але цього не змінити. Ми – різні. І якщо про нові санкції можна говорити, то про будь-яку форму військового втручання ЄС й мови не може бути... Вам моя відповідь не сподобається, але діалог щодо Криму триватиме ще багато років або навіть десятиліть...
Юрій Сергеєв: Якби я вдарив Чуркіна, зробив би його героєм
Ми говоримо про розгортання операції з підтримання миру. Саме в такому ракурсі нами велися консультації. Не примушення до миру, а підтримання миру... Визнання Росії стороною конфлікту потребує консенсусу, який ламається правом вето. Саме тому Лавров робить заяви, що Росія "не є стороною конфлікту"...
Лех Валенса: У Путіна немає шансів
"Коли я був президентом, я планував, що в другій моїй каденції Польща разом з Україною і Білоруссю приєднається до ЄС і НАТО. Я провів за кордоном найважливіші переговори. Про це було домовлено. Я програв вибори, і все провалилося" (рос.)
Енергетичне співтовариство: "Газовий хаб в Україні буде створено, але не так швидко"
Кароліна Чегір, відповідальна в Енергоспівтоваристві за газовий напрямок: "Право ЄС вимагає, щоби до 1 червня 2016 року "Укртрансгаз" був повністю відділений від "Нафтогазу"... Було достатньо пропозицій, щоби суттєво відійти від ринкових принципів, від зобов’язань України. Але всі вони були відхилені комітетом".
Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну
Турбйорн Ягланд: "Ви не можете просто сказати: "права людини в Україні більше не існують, бо у нас війна". Існує правовий шлях для такого обмеження... Буде дуже складно провести комплексну політреформу. Тому треба першочергово вносити невідкладні зміни до трьох розділів Конституції..."
Андрюс Кубілюс: "Необхідно відмовитися від фінансування партій бізнесом"
Екс-прем'єр Литви: "Ми заборонили фінансування партій бізнесом, замінивши бюджетним, і одразу помітили, як наша політика відокремлюється від бізнес-інтересів... Інструменти монетарної політики – це палиця на два кінці. В разі нерозумного використання від них буде більше шкоди".
Жозе Мануел Баррозу: Я називаю речі своїми іменами - це війна з Росією
Обговорення було жахливим. Тому що воно фактично пройшло в тиші ... Ми передали одне важливе послання - Європа готова підтримати Україну, але тільки, якщо Україна також буде робити частину своєї роботи.
Владислава Рутицька: "Найближчим часом ми почнемо консультації про перегляд квот ЄС"
Заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції: "Питання збільшення квот вже опрацьовується. Основні позиції на перегляд: мед, яблучний та виноградний сік, а також курятина. Разом із профільними асоціаціями буде визначено обґрунтований обсяг квот, що пропонується, після чого ми почнемо консультації".
Представник ЄС з гуманітарної допомоги: "Потерпілих дуже багато, тому гроші видаються разово"
Ми вже оголосили виділення додаткових 5 млн євро гуманітарної допомоги для задоволення нових потреб, що зараз виникають... Завжди є дилема: надавати більшу допомогу меншій кількості людей, або меншу допомогу більшій кількості людей...
"Європейські стандарти – це угода про мінімальні вимоги до безпечності"
Йоахім Ламберт: "Якщо виробник хоче розробити кардинально нову продукцію, він може це зробити, продемонструвавши відповідність свого товару основним вимогам здоров’я та безпеки. З іншого боку, якщо він приймає гармонізовані стандарти, які включають в себе всі відповідні основні вимоги, що пред'являються до товару, у нього стає менше клопоту".
Іван Волєш: "Ми не наполягаємо на участі Фірташа в платформі асоціації з ЄС"
"Те, що деякі люди були причетні до незаконних дій – не виправдання для відмови або зниження представництва всієї організації (ФРУ) в платформі Україна-ЄС... Якщо не буде гнучкості з боку українських партнерів, Платформа громадянського суспільства не буде створена. Ми готові чекати довго..."
Бізнес-омбудсмен: "Інвестор не прийде туди, де неможливо працювати через корупцію"
Альгірдас Шемета: "Ми не лише розглядатимемо скарги, а й аналізуватимемо їх, пропонуючи системні рішення... Українські органи влади повинні будуть звітувати, що вони зробили щодо впровадження рекомендацій бізнес-омбудсмена. Якщо вони знаходитимуть причини, щоб ігнорувати їх, у мене в запасі є дуже сильна зброя".
Тетяна Ковтун, представництво ЄС: "Певні реформи Україна не встигає провести до дедлайну"
Ми вважаємо, що антикорупційний пакет дійсно був революційним, а ухвалені закони вже дуже давно були на часі. Але тепер виникає наступне питання – чи дійсно є політична воля впроваджувати ці закони?... Є ризик, що повну суму траншу Україні не вдасться отримати. Хоча може статися диво – величезна політична воля...
Президент "Венеціанки": "Люстрація колишньої влади, як така, є прийнятною"
Джанні Букіккіо: "Ми не руйнуємо процес. Але ухвалення люстраційного закону – це завжди непросто.... Щодо люстрації суддів є питання. Ми не можемо сприйняти того, що у вас один за одним було ухвалено два закони на одну тему... Імовірно, закон щодо люстрації судової системи буде анульовано..."
Заступник держсекретаря США: "Що, якби ядерна зброя опинилася у Донецьку та Луганську?"
Роуз Готмюллер: "Зараз йдеться про поєднання терористичних дій та російського вторгнення на територію України... США розглядають запити щодо всіх типів зброї, які надходять з Києва... За відновлення ядерного статусу на вас чекає роль країни-ізгоя – як Північної Кореї чи Ірану. Чи хоче Україна опинитися в такій компанії?"
Глава МЗС Чехії: "Не можу контролювати заяви Земана, та нашу політику формує не він"
Любомир Заоралек: "Проблема не в Чехії. Наша позиція близька до позиції багатьох інших держав ЄС... Ми готові допомогти Україні сплатити рахунки за газ, але ми остерігаємося, чи не осядуть ці гроші у кишенях олігархів. І байдуже, чи йтиметься про російських олігархів, чи про українських".