Інтерв'ю

"Штучних перешкод у ратифікації Угоди з Україною не буде"
Ми до війни не готуємося, хоча, звісно, зміцнюємо свою оборонну міць. Я кажу про блок НАТО. Він дуже серйозно розглядає свою безпеку, і не тільки теоретично, але і практично, вкладаючи зусилля і ресурси. Не думаю, що існує сила, яка може загрожувати територіальній цілісності, суверенітету країн НАТО. Можливі провокації, локальні конфлікти, але такої сили немає.
"В регіоні не вистачає обсягів газу за такою ціною, яка задовольнила б Україну"
Створення газового консорціуму України та ЄС, як мінімум, дозволить зробити український газовий бізнес більш зрозумілим для Європи. Але при цьому важливо розуміти, що сам ЄС газ не купує... Треба орієнтуватися на 8-10 млрд кубометрів газу на рік. Головне, щоб у трейдерів постійно були вільні такі обсяги газу. Але це викликає у мене сумнів.
"Одностайної підтримки Росії немає навіть у самому уряді Словаччини"
Більше 80% словаків вважають, що Росія не має права втручатися у внутрішні справи України, що українці самі повинні вирішувати питання майбутнього своєї держави. Виявилося, що таку позицію поділяють понад 80% виборців партії нинішнього прем'єр-міністра. Тобто розуміння Робертом Фіцо політики Словаччини щодо України і Росії стає його особистою проблемою у відносинах з однопартійцями та виборцями.
П’ятницький: "Угода після підписання і ратифікації починає жити своїм життям"
Незважаючи на підписання найближчим часом Угоди про асоціацію з Євросоюзом, святкового настрою в Мінекономрозвитку немає. Підписання угоди означає не лише завершення роботи більш ніж п’яти років. Разом з тим це дасть старт новій торговельній війні з Росією, масштабнішій за всі попередні.
"Ми об'єднуємо організації, але не змушуємо їх думати однаково"
ЄС створює новий орган — групу підтримки України. Його функція — координація дій ЄС з питань, що стосуються України. Йдеться не про віртуальний орган, що об'єднує людей з різних підрозділів, які б іноді спілкувалися на тему "як там поживає Україна?" Це буде постійно діючий орган... Громадянське суспільство також повинне знайти свою нішу в співпраці з ним...
Посол України при ЄС: "Жодних тристоронніх консультацій з РФ до підписання угоди"
Більшість корпунктів європейських ЗМІ знаходяться в Москві, а не в Києві. Європейські посадовці черпають інформацію про Україну з повідомлень російських інформаційних агентств. Це дуже важливо... Тристоронні консультації Україна-Росія-РФ можуть бути свідомо політизовані російською стороною і використані для того, щоб дискредитувати текст Угоди.
"У бізнесу має бути довіра до того, що європейський процес дійсно йде"
Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала: "Прем'єр-міністр та половина міністрів знаходяться на своєму місці, та ряд міністрів все ж викликають питання. Крім того, з трьох сьогоднішніх керівників Минсдоха тільки один пройшов узгодження з бізнесом та відповідає критеріям, які заявлені прем'єром в березні..." (рос)
"Розділення Угоди на дві частини було здійснене, щоби дати сигнал Москві"
Представник німецького уряду: "Я нагадаю, що наша ідея щодо тристоронніх переговорів має своїми витоками пропозицію Росії, що надійшла в листопаді 2013 року, напередодні Вільнюського саміту. Тоді ЄС відхилив пропозицію Москви. Але тепер ми бачимо, що це зумовило дуже серйозний конфлікт..."
Карл Шварценберг: "Трагедія Росії в тому, що вона не знає кордонів"
Легенда чеської політики Карл Шварценберг: Щоб побачити позитивні сторони, достатньо усвідомити, що сьогодні в Україні з'являється справжнє громадянське суспільство. І друге - схоже, що Путін допомагає українцям здобути ідентичності. (рос.)