Швейцарський експерт: Україна поверне гроші Януковича не раніше ніж за три роки

П'ятниця, 22 серпня 2014, 12:23

Україна зможе повернути гроші, вивезенні Віктором Януковичем та його оточенням, не раніше, ніж за три роки.

Таку думку висловила швейцарський фахівець з питань корупції, голова Базельського інституту врядування Ґрета Феннер, пише "Український тиждень".

"Найшвидшим  прикладом повернення активів  була  справа Абачі в Нігерії. Це понад п’ять років.  Тож  я  зовсім  не  сподіваюся, що нам вдасться повернути капітали  назад  швидше, ніж  за  три роки", –  зазначила Феннер, коментуючи ситуацію із поверненням вивезених Януковичем коштів.

Водночас, судові позови робитимуть повернення коштів  до України  тривалішим.  Як  пояснили  в  Європейському суді, такі процеси потребують зазвичай до двох років, а слухання відбувається  за 12–18  місяців після  того,  як  справу  подано.

Нагадаємо, за інформацією прес-секретаря федерального управління юстиції Швейцарії Фолко Галлі, відомством було отримано "три українських запити про взаємодопомогу" у поверненні коштів оточення Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.