Єврокомісія офіційно підтвердила, що асоціацію поставлено на паузу. "Заради миру"

П'ятниця, 12 вересня 2014, 20:24

Європейська комісія поширила офіційний прес-реліз, в якому підтвердила домовленості щодо Угоди про асоціацію.

Документ опубліковано на сайті ЄС.

В ньому йдеться, що це рішення було ухвалене за підсумками зустрічі єврокомісара з торгівлі Карла де Гухта, міністра економічного розвитку та торгівлі РФ Олексія Улюкаєва та глави МЗС України Павла Клімкіна.

"Єврокомісія готова продемонструвати додаткову гнучкість... Ця гнучкість полягатиме в тому, що ми (сторона ЄС) відкладає до 31 грудня 2015 року тимчасове застосування положень зони вільної торгівлі", - йдеться в документі.

Протягом наступного року "сторони продовжать переговори з питань, які непокоять Росію".

Джерела ЄС наголошують, що ключовою фразою в прес-релізі є те, що це рішення "стане частиною пакета всеохоплюючого мирного процесу в Україні".

Між тим інші деталі "мирних домовленостей" наразі не розголошуються.

Як повідомляла раніше Європейська правда, Україна, ЄС та Росія домовилися, що ЄС продовжить більше ніж на рік одностороннє застосування торговельних преференцій, але не буде застосовувати Угоду про асоціацію до 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?