В інтересах Росії було б забратися з України - глава МЗС Канади

Середа, 19 листопада 2014, 14:50

В інтересах самої Росії було б "забиратися" з України.

Про це заявив міністр закордонних справ Канади Джон Берд у своєму виступі в рамках конференції, організованої радою НАТО в Канаді.

"Я вірю, що Путін своїми діями врешті-решт пішов проти інтересів Росії, і що в її інтересах було б  дійсно забратися з України",  - сказав він.

За словами Берда, Росія є справді великою країною, проте Путін, здається, вирішив цю велич підірвати.

"Незважаючи на задекларований намір забезпечити статус великої держави для Росії, його (Путіна. - Ред.) політика викликає зворотний ефект. Він ізолює Росію та ослаблює її, і політично, і економічно", - наголосив глава МЗС Канади.

"Кремль перетворює колишніх друзів на супротивників. Його нападки на Україну та Грузію є найбільш очевидними прикладами цього, але ми не повинні забувати про провокації Росії щодо інших сусідів", - додав Берд.

Проте найбільш кричущим випадком, на його думку, є кампанія в Україні, яка вже забрала понад 4 тисячі життів.

"Якщо він продовжить наполягати, він увійде в історію як людина, яка знищила все, що було позитивного у відносинах Росії та України - історичні, релігійні, культурні, навіть братські зв'язки", - підкреслив міністр.

За його словами, Путін мало що може запропонувати Україні.

"Все що може запропонувати Путін - це жорстка міць репресивної машини, яка працює на залякування, пропаганду і самоцензуру", - наголосив Берд.

Він також зазначив, що "надзвичайно пишається моральною чистотою", яку продемонстрував прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, коли сказав Путіну в обличчя "забиратися з України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.