За тиждень літаки РФ 21 раз піднімали винищувачі НАТО в небо над Балтикою

Понеділок, 15 грудня 2014, 16:58

Минулого  тижня винищувачі НАТО, які охороняють повітряний простір країн Балтії, 21 разів піднімалися в небо, щоб розпізнати і супроводити російські військові літаки.

За даними Міноборони Литви, це найбільше число реагування за тиждень і одночасно найбільш значна з  форм військової активності Росії біля кордонів держав Балтії, пише Delfi.lt.

Як повідомляється, за тиждень було помічено й ідентифіковано близько 80 літаків, частина з них були помічені в повітряному просторі країн Балтії по кілька разів.

За винятком кількох літаків, більшість з них летіли з вимкненим транспондером (прийомопередавачем, який передає сигнал розпізнавання).

Найбільше - 30 - літаків ВПС РФ було помічено біля кордонів країн Балтії в понеділок, 8 грудня. В цей день винищувачі НАТО піднімалися в небо вісім разів.

Це були літаки ВПС РФ Су-27, Су-24, Су-34, Міг-31, а також транспортні літаки та літаки розвідки.

Всі помічені російські військові літаки здійснювали переміщення між континентальною частиною Росії і Калінінградською областю над нейтральними водами в Балтійському морі.

Між тим, Естонія повідомила, що у вівторок, 9 грудня, її повітряний простір порушив російський військовий літак Іл-20.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів?