Порошенко, Олланд та Меркель обговорили можливість переговорів у "нормандському форматі"

Середа, 14 січня 2015, 19:17

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову із президентом Франції Франсуа Олландом та канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Співрозмовники обговорили подальші кроки на шляху до мирного врегулювання на Донбасі та підтвердили, що воно може бути досягнуте завдяки повному виконанню всіх пунктів Мінських угод", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, було наголошено на важливості виходу на лінію зіткнення, яка закріплена у Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року, та відведення військової техніки. Сторони також закликали до подальшого звільнення усіх заручників.

Порошенко звернув особливу увагу на важкий стан Надії Савченко, яка близько семи місяців знаходиться в ув’язненні та голодує вже 33 дні, протестуючи проти незаконного утримання. Президент України закликав міжнародну спільноту докласти усіх зусиль для її визволення.

Порошенко, Меркель та Олланд погодились, що проведення зустрічі Тристоронньої контактної групи у найближчі дні є необхідним для практичного обговорення втілення пунктів Мінських угод, особливо щодо лінії зіткнення та відведення військової техніки.

Співрозмовники також заявили про готовність до подальших багатосторонніх переговорів у "нормандському форматі" у разі досягнення прогресу у втіленні Мінських угод, проведення засідання Тристоронньої контактної групи та результативної зустрічі на рівні міністрів закордонних справ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?