Могеріні: ми не ухвалюватимемо нових санкцій, є інші інструменти впливу на РФ

Понеділок, 19 січня 2015, 09:25

На засіданні Ради ЄС у закордонних справах, яке відбудеться в понеділок у Брюсселі, буде обговорюватися російське питання, але не буде ухвалено жодних рішень щодо санкцій.

Про це заявила високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, спілкуючись із журналістами перед початком засідання, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"У нашому порядку денному буде дискусія щодо Росії, але не про санкції, тому не чекайте якихось рішень з цього приводу", - заявила вона, додавши, що перегляд санкцій можливий лише на рівні саміту ЄС, виходячи з подій на Донбасі.

Могеріні заявила, що на засіданні Ради ЄС обговорюватимуть інші шляхи впливу на Росію: "Ми будемо думати над тим, як використовувати інструменти, які в нас є окрім санкцій, більш ефективно".

Вона підтвердила, що в рамках розгляду російського питання обговорюватимуться останні події на Донбасі, де протистояння між проросійськими бойовиками та силами АТО останніми днями суттєво загострилося. "Звичайно ж, посилення напруження на сході України не є доброю новиною", - зазначила високий представник ЄС.

За словами Могеріні, ключовою темою засідання буде питання протидії тероризму: "Ми почнемо з питанням про те, що робити з тероризмом, і не лише в Європі, але й по всьому світу".

Водночас вона не зазначила, чи обговорюватиметься пропозиція про визнання "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями, про що говорив напередодні глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?