Конфлікт на Сході не збільшив візові відмови Польщі. Найменше відмовляють в Києві

Вівторок, 10 лютого 2015, 14:06

Попри агресію РФ та появу біженців з Донецької та Луганської областей консульства Польщі не збільшили кількість відмов у візах для заявників з України.

Про це в коментарі "Європейській правді" повідомив керівник консульського відділу посольства Польщі Рафал Вольські.

"Ми не помітили суттєвого зростання відмов, в тому числі - в Харкові, нашому консульстві на Сході", - заявив він. Він окремо підкреслив, що польські дипломати не спостерігають збільшення частки заявок українців на короткострокову візу з ознаками фіктивності. "Переважна більшість відмов – тим, хто намагається отримати візу для працевлаштування, подаючи фальсифіковані документи

За статистичними даними, які є в розпорядженні "Європейської правди", відсоток візових відмов у 2014 році лишився точно на тому рівні, на якому він був роком раніше.

Консульства Польщі відхилили 10217 заявок українців на короткострокові візи (класу С) з більш ніж 567 тисяч таких заявок. Таким чином, рівень відмов склав 1,8%. У 2013 році поляки відмовили у 9900 випадках при 538 тисячах заявок. Рівень відмов той самий – 1.8%.

Офіційно декларований рівень відмов, за словами консула, дещо вищий – 2,59%. "В ньому враховані відмови у національних, в тому числі робочих візах, де ми спостерігаємо певну частку фальшивих документів", - зазначив він.

Найменше поляки відмовляють тим, хто подається в консульстві в Києві, тут загальний рівень відмов (включаючи національні візи) склав 1,11%, зазначив Рафал Вольські. "В Луцьку та у Львові дещо більше за середній рівень, але не суттєво – на декілька десятих відсотків", - додав дипломат.

Водночас закриті статистичні дані, які має в своєму розпорядженні "Європейська правда", свідчать, що частка відмов у шенгенських візах в Києві ще менша - в польському консульстві вона не перевищує 0,77%. У Львові відмови отримали 2% тих, хто подавався на "шенген".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua