МЗС Литви відповіло Москві: найбільша загроза миру в Україні - зброя РФ

Вівторок, 17 лютого 2015, 17:28

Найбільшу загрозу миру на Україні представляє постачання Росією зброю, а не заклики Литви дозволити Україні захищатися.

Про це сказав прес-аташе МЗС Литви Кястутіс Вашкелявічюс, коментуючи закиди Москви на адресу Литви з приводу військової допомоги Україні, повідомляє Delfi.

"Найбільшу загрозу миру в Україні становлять не заклики Литви дозволити Україні захищатися, а постачання Росією зброї, з якої зараз обстрілюється місто Дебальцеве і від якої вже багато місяців гинуть українські військові і мирні жителі", - сказав він.

Вашкелявічюс підкреслив, що позиція Литви, як і Евросоюзу, залишається послідовною - Росія повинна припинити нагнітання ситуації і закликати сепаратистські угруповання,  що знаходяться у сфері її впливу, припинити атаки, що забрали тисячі людських життів.

"На жаль, агресія ззовні проти України триває, а Росія - в порушення міжнародного права і колишніх угод, а також озброюючи нелегальні угруповання, посилює рани війни", - додав він.

Як повідомлялося, МЗС Росії у вівторок назвав провокацією військову допомогу Литви Україні і заявив, що вона підриває зусилля з пошуку мирного вирішення конфлікту.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що постачання зброї Україні стало би наступним логічним кроком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".