Росія побудує газопровід в Македонії замість "Південного потоку" - ЗМІ

Четвер, 12 березня 2015, 08:32

Компанія "Стройтрансгаз" російського олігарха Геннадія Тимченка розпочинає будівництво ділянки газопроводу між населеними пунктами Клечовце і Неготино у Македонії, який може забезпечити постачання російського газу до Східної Європи через Туреччину замість закритого "Південного потоку".

Про це пише газета "Коммерсантъ".

За даними джерел видання, будівництво першої черги магістрального газопроводу довжиною 61 км має зайняти трохи більше року. Надалі трубопровід планується продовжити ще на 60 км на південь і з'єднати з газотранспортною системою Греції.

Вартість будівництва джерела газети оцінюють в $75 млн, з яких Македонія заплатить тільки $15 млн, а решта буде профінансована за рахунок боргу колишнього СРСР перед Югославією.

Раніше будівництво газопроводу Клечовце-Неготино планувалося в рамках проекту South Stream, який міг збільшити поставки російського газу в Македонію в обхід українського транзиту. 

Олігарх Геннадій Тимченко потрапив під санкції США як один із найближчих соратників російського президента Володимира Путіна рік тому після анексії Криму Росією. На думку "Коммерсанта", претензії до "Південного потоку" з боку ЄС могли частково пояснюватися участю Тимченка у проекті.

Нагадаємо, про відмову від будівництва "Південного потоку" було заявлено 1 грудня під час візиту до Туреччини президента РФ Володимира Путіна. Згодом російська влада офіційно повідомила Єврокомісію про відмову від реалізації цього проекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.