Росія хоче накласти санкції на Францію через "Містраль" - ЗМІ

Вівторок, 3 березня 2015, 10:56

Росія хоче накласти галузеві санкції на Францію і французькі компанії у відповідь на відмову передати військово-морському флоту РФ вже побудований вертольотоносець класу "Містраль".

Така пропозиція міститься в листі міністра зв'язку РФ Миколи Нікіфорова на ім'я віце-прем'єра Дмитра Рогозіна, передає російська газета Известия.

Водночас, як пише видання з посиланням на власні джерела, можливість підтримки такої ініціативи на сьогодні є вкрай низькою.

Як повідомляється, Нікіфоров запропонував віце-прем'єру Рогозіну "директивно вказати" держпідприємству "Космічний зв'язок" (ГПКС), національному оператору супутникового мовлення, на необхідність розірвати відносини з Eutelsat - найбільшим у світі оператором супутникового зв'язку зі штаб-квартирою в Парижі.

Також Нікіфоров хоче заборонити ГПКС купівлю супутника "Експрес-АМУ2" у EADS Astrium, у якої також штаб-квартира розташована в Парижі.

"У зв'язку із заявою офіційних осіб Франції про можливу відмову у виконанні контракту за проектом будівництва вертольотоносців типу "Містраль" в рамках санкцій з боку Євросоюзу, вважаю за доцільне розглянути можливість в частині відповідних кроків РФ такі заходи", - йдеться в листі Нікіфорова.

Як пише видання, загальна сума контрактів оренди, укладених Eutelsat, становить 658,9 млн євро.

Відмова ж від закупівлі космічного апарату "Експрес-АМУ2" позбавить EADS Astrium замовлення на 4,8 млрд рублів (близько 60 млн євро. - Ред.).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в РФ чекають офіційних заяв Франції щодо "Містралів" для розриву контракту.

Як повідомлялося, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що умови для передачі Росії вертольотоносців "Містраль" поки ще не виконані, незважаючи на підписання нових мінських домовленостей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua