Литва вперше в ЄС зупинила трансляцію телеканалу "РТР-Планета"

Середа, 8 квітня 2015, 17:25

У середу Литовська комісія з телебачення і радіомовлення  зупинила на три місяці ретрансляцію програм всього російського каналу "РТР-Планета".

Про це повідомляє видання Delfi.lt.

На думку комісії, телекомпанія у своїх програмах підбурювала до війни і розпалювала ненависть, а також знову порушила закон про інформування суспільства. Комісія стверджує, що повідомила Єврокомісію про порушення і заплановані до застосування заходи.

"Під час консультацій з державою, що транслює телепрограми, і Єврокомісією не вдалося дійти згоди протягом 15 днів від попередження, порушення тривають", - зазначила комісія.

Рішення набуває чинності з 13 квітня, для цього не потрібні санкції суду.

Як підтвердив  голова комісії Едмундас Вайтекунас, така процедура застосовується в Євросоюзі вперше.

Нагадаємо, в січні комісія вирішила, що низка російських телеканалів в новинних програмах розпалюють ворожнечу та явно спотворюють інформацію щодо подій в Україні та країнах Балтії.

Найжорсткіше рішення було ухвалене щодо телеканалу Ren TV Baltic - трансляцію телеканалу зупинили на три місяці.

Телеканали "РТР-Планета" та "НТВ-Мир" так само були визнані порушниками, однак їм винесли попередження, оскільки вони зареєстровані для мовлення на всій території ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.