Земан хоче до кінця року зняти санкції з РФ, бо "війна практично не йде"

Неділя, 10 травня 2015, 10:07

Ситауція на сході України є задовільною, тому санкції проти Росії можна повністю ліквідувати до кінця року.

Про це заявив президент Чехії Мілош Земан в інтерв’ю "Коммерсант FM".

При цьому він вкотре назвав конфлікт на Донбасі "громадянською війною".

"Я повністю сподіваюся, що ситуація на сході України, де тепер вже практично не йде громадянська війна, хоча і є окремі локальні інциденти, задовільна" - зазначив Земан.

Водночас у нього не викликає сумнівів, що Росія підтримує бойовиків на сході України, хоча чеський лідер і заперечує участь російської регулярної армії у конфлікті.

"В даному випадку я повністю впевнений, що Росія підтримує різноманітними способами — не регулярною армією — тих, хто бореться на сході України" - зазначив Мілош Земан.

Незважаючи на це він вважає, що з огляду на стабілізацію ситуації санкції проти РФ можна не лише послабити, а й зняти взагалі.

"Санкції можливо повністю ліквідувати, може, до кінця цього року. Рада Європи буде це обговорювати в середині червня або липня, не знаю точно" - зазначив президент Чехії.

Як відомо, саміт ЄС у березні вирішив продовжити економічні санкції проти Росії до кінця 2015 року і прив'язати питання санкцій до виконання мінських угод.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.