НАТО та Євросоюз посилять співпрацю для протидії гібридним загрозам

Четвер, 14 травня 2015, 14:57

Північноатлантичний альянс та Європейський союз мають намір відпрацювати сценарії запобігання можливості гібридної війни.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції по завершенню міністерської зустрічі альянсу в місті Белек, повідомляє з Туреччини кореспондент "Європейської правди".

Столтенберг повідомив, що провів зустріч з високим представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федерікою Могеріні.  За словами генсека НАТО, нині ці організації мають розробити механізм співпраці в нових умовах.

"Могеріні та я дали вказівку посилити співпрацю у протидії гібридним загрозам. Потрібно більше розуміння, хто, що та коли має робити, щоби доповнювати один одного", - наголосив він.

Столтенберг та Могеріні, фото НАТО 

Очікується, що ЄС буде переважно відповідальний за "цивільну складову" у запобіганні гібридним загрозам. НАТО наразі концентрується на діях "традиційних" військових сил, а також на питаннях кібербезпеки, яку вважають складовою "гібридних загроз".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.