Угоду про "відкрите небо" з ЄС можуть підписати в червні – є домовленість

П'ятниця, 22 травня 2015, 16:02

ЄС погодився розблокувати підписання угоди про "відкрите небо", яка була заморожена через конфлікт між Великою Британією та Іспанією щодо статусу спірної території - Гібралтару.

Про це заявив президент Порошенко на прес-конференції в Ризі, також цю інформацію підтверджують та уточнюють дипломатичні джерела "Європейської правди".

"Країни (Євросоюзу. - ЄП) підтвердили, що ми завершимо укладення угоди про вільний авіаційний простір. Це відбудеться скоро", - заявив президент, не уточнивши деталі.

Між тим, дипломатичні джерела "Європейської правди" повідомляють, що підписання угоди очікується вже в червні.

Попередню домовленість про це було досягнуто ще до початку саміту.

Необхідно зазначити, що в Ризі також відбулися переговори Порошенка з британським лідером – очевидно, там також узгоджувалися питання, дотичні до угоди. "Хочу відзначити дуже продуктивну зустріч з прем’єром Британії Кемероном", - сказав, зокрема, Порошенко.

Підписання договору про Відкрите небо, як очікується, лібералізує український ринок авіаперевезень і дозволить європейським компаніям безперешкодно працювати в Україні, а українським – у Європі.

Документ гарантуватиме доступ на український ринок європейських лоукост-компаній, а також право українських та європейських компаній здійснювати рейси між Україною та країнами ЄС без міждержавного узгодження маршрутів.

Нагадаємо, що угода про відкрите небо між Україною та Європейським союзом залишається заблокованою через неврегульоване питання Гібралтару.

Довгий термін вирішення цієї проблеми був пов'язаний із політичною ситуацією у Великій Британії (референдум у Шотландії), потім аналогічні проблеми мала Іспанія (референдум у Каталонії).

Міністерство інфраструктури України 2 квітня заявило про застосування принципу "відкритого неба" в аеропорту Львів.

Проте можливість реалізації положень "Відкритого неба" в окремо взятому аеропорту за відсутності угоди про це між Україною та ЄС залишається під питанням.

Договір про "відкрите небо" з ЄС було парафовано ще в жовтні 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.