Порошенко обіцяє "зробити все" для безвізового режиму. По антикорупції – "деякі кроки"

П'ятниця, 22 травня 2015, 16:30

Президент Петро Порошенко обіцяє, що Україна докладе всіх зусиль для скасування візового режиму для короткострокових поїздок своїх громадян до ЄС.

Про це він заявив на прес-конференції після саміту Східного партнерства в Ризі.

На запитання про вартість реформ, яких потребує План дій візової лібералізації  (ПДВЛ), Порошенко відповів жартом: "Скільки коштуватиме план дій? Він коштуватиме безвізового режиму".

Президент також досить довго та детально перераховував перелік задач, які лишаються невиконаними станом на травень 2015 року.

Зокрема, за його словами, є потреба "впровадження внутрішнього ID (документу, який замінить паспорти)".

Необхідно зазначити, що звіт Єврокомісії чітко виділяє сферу ПДВЛ, в якій прогрес Києва є найгіршим – це боротьба з оргзлочинністю та корупцією.

Порошенко згадав і про цю сферу, але, на відміну від інших, не став її деталізувати. "(Потрібні) декілька кроків по демонстрації боротьби з корупцією", - заявив він.

"Я зроблю все від мене залежне, щоби покращити координацію уряду, парламенті та відповідних служб, щоби вийти на виконання вимог вже у вересні", - пообіцяв Петро Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.