Чалий визнав: ЄС просив Київ виконувати мінські угоди, не чекаючи РФ

П'ятниця, 10 липня 2015, 18:05

Колишній заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий, призначений 10 липня на посаду посла України в США, визнав коректність інформації про дипломатичний тиск Євросоюзу задля одностороннього виконання мінських угод з боку України.

Про це Чалий заявив в інтерв’ю виданню "Дзеркало тижня".

За його словами, такі дискусії відбуваються час від часу.

"В нас є чітке розуміння, що без відведення техніки, без закриття кордону, через який уся ця техніка поставляється, без звільнення заручників складно уявити проведення якихось виборів.

І коли ситуація заходить у глухий кут, то європейські партнери починають, так би мовити, стимулювати, щоб Україна була активнішою зі свого боку в імплементації мінських угод. Навіть якщо якісь пункти не виконані Росією", - заявив він.

Як повідомлялося, раніше "Європейська правда" розкрила деталі закритих переговорів під час візиту до Києва комісара ЄС з питань сусідства та розширення Йоганеса Гана. Він, зокрема, закликав Україну надати Донбасу "особливий статус" необмеженого терміну дії, не чекаючи на припинення вогню та відведення військ.

Згодом в ЄС заявили, що не наполягають на односторонньому виконанні Україною мінських домовленостей.

За словами Чалого, Київ буде дотримуватися логіки мінських домовленостей. Нинішні ж дії щодо визначення особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також виконання зобов'язань щодо децентралізації і конституційної реформи Чалий назвав "підготовчими кроками", які робить українська сторона.

"Але для нас абсолютно неприйнятно, щоб Україна пішла на всі політичні рішення, і при цьому на виборах на Донбасі стояли люди з автоматами і "забезпечували" виборчий процес", - зазначив посол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.