МЗС пропонує зробити Держагенцію з євроінтеграції. З Єврокомісією погодили

Середа, 15 липня 2015, 15:43

Міністр закордонних справ Павло Клімкін виступив за створення нового органу виконавчої влади, що опікується євроінтеграцією та реформами. 

Про це він заявив під час засідання парламентського комітету з європейської інтеграції, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Клімкін визнав, що ідея призначення віце-прем’єра з євроінтеграції гальмується зокрема через те, що на разі не визначені повноваження такої людини.

"Зробити посаду  віце-прем’єра – це круто. Але якими будуть її чи його повноваження? Чи не буде розчарування?" - звернувся він до депутатів.

"Робити вигляд (що ми координуємо євроінтеграцію), щоби провалити процес – буде сумний результат. Тому я зажди казав, що потрібна окрема структура, яка буде займатися координацією проведення реформ. Чи буде це держагенція чи інша форма – не так важливо", - заявив глава МЗС.

Він зазначив, що у кожної  країни, що стала членом ЄС, була така окрема структура.

"Бачення цієї держагенції вже є, є розуміння структури, компетенції, і ми обговорювали його з комісаром Ганом", - повідомив міністр.

За його словами, нова структура має опікуватися всім спектром реформ, що відбуваються в Україні, а не просто відносинами з ЄС.

"Треба усвідомити, що євроінтеграція – це бренд, це напрямок, її не можна відділити від реформ. Нацрада реформ потрібна для стратегічного обговорення і ухвалення стратегічних рішень, але з реформами треба працювати день за днем", - заявив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.