Українські ЛГБТ-пари зможуть вимагати шлюбного союзу

Середа, 22 липня 2015, 17:10

У випадку якщо рішення Європейського суду з прав людини, яким він зобов'язав Італію узаконити союзи одностатевих пар, набуде чинності, воно поширюватиметься також і на Україну.

Про це йдеться в матеріалі "Європейської правди" "ЛГБТ святкують перемогу в Страсбурзі: рішення, що змінює Європу та Україну".

Причина в тому, що Україна є членом Ради Європи, тому рішення ЄСПЛ поширюються також на нашу державу.

Окрім того, в судовому органі Ради Європи, членом якої є і Україна, діє прецедентний принцип.

Тому, незважаючи на те, що дія "італійського рішення" в Україні не є автоматичною, у випадку,  якщо воно набуде чинності, ЄСПЛ дуже швидко ухвалить також наступні рішення – в тому числі "українське".

"Вердикт щодо Італії є достатньою підставою, щоб ухвалити таке саме рішення за українським позовом, якщо він буде. А що він буде, сумнівів немає",  - відзначається в статті.

Нагадаємо, 21 липня ЄСПЛ прийняв рішення, яким вимагає від Італії надання одностатевим парам більше прав для узаконення свого союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.