Українські ЛГБТ-пари зможуть вимагати шлюбного союзу

Середа, 22 липня 2015, 17:10

У випадку якщо рішення Європейського суду з прав людини, яким він зобов'язав Італію узаконити союзи одностатевих пар, набуде чинності, воно поширюватиметься також і на Україну.

Про це йдеться в матеріалі "Європейської правди" "ЛГБТ святкують перемогу в Страсбурзі: рішення, що змінює Європу та Україну".

Причина в тому, що Україна є членом Ради Європи, тому рішення ЄСПЛ поширюються також на нашу державу.

Окрім того, в судовому органі Ради Європи, членом якої є і Україна, діє прецедентний принцип.

Тому, незважаючи на те, що дія "італійського рішення" в Україні не є автоматичною, у випадку,  якщо воно набуде чинності, ЄСПЛ дуже швидко ухвалить також наступні рішення – в тому числі "українське".

"Вердикт щодо Італії є достатньою підставою, щоб ухвалити таке саме рішення за українським позовом, якщо він буде. А що він буде, сумнівів немає",  - відзначається в статті.

Нагадаємо, 21 липня ЄСПЛ прийняв рішення, яким вимагає від Італії надання одностатевим парам більше прав для узаконення свого союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.