В Естонії чиновникам рекомендують не спілкуватися з російськими журналістами

П'ятниця, 31 липня 2015, 13:16

Влада Естонії просить співробітників державних установ не давати інтерв'ю та коментарів російським журналістам, а якщо і робити це, то лише після узгодження зі спецслужбами.

Про це пише естонська газета Eesti Paevaleht.

"При отриманні прохання про інтерв’ю з Росії потрібно, щоб загоралося червоне світло, оскільки федеральні ЗМІ РФ і ми не повинні допомагати пропаганді російської влади", - заявила виданню радник зі ЗМІ уряду Естонії Хелін Вахер.

За її словами, відомства Естонії стикалися із ситуаціями, коли інтерв'ю виявлялися довільно змонтованими у вигідному російському режиму ключі.

Жорстку позицію щодо російських каналів займає і Департамент поліції безпеки Естонії.

"Можливість озвучити свою позицію в репортажах російських державних каналів дорівнює нулю. Зате можна бути на 100% упевненими, що вдасться допомогти діяльності, спрямованій на поширення російського впливу", — заявив керівник бюро поліції безпеки Андрес Кахар.

У свою чергу, прес-секретар міністерства оборони Естонії Андрес Санга сказав, що "у спілкуванні зі ЗМІ Росії неможливо дотримуватись правил вільних ЗМІ і часто краще взагалі відмовитися від спілкування". Він порадив перед інтерв'ю російським виданням порадитися з іншими державними установами.

"Міністерство оборони твердо вирішило відмовитися від спілкування з міжнародним рупором пропаганди путінського режиму — RT", - нагадав представник Міноборони.

Скандал навколо спілкування з російськими ЗМІ виник на минулому тижні у зв'язку з інтерв'ю головного редактора створюваного в Естонії російськомовного телеканалу ETV Дар'ї Саар одному з російських телеканалів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.