Зняття санкцій з Ірану знизить ціну нафти на $10 - Світовий банк

Вівторок, 11 серпня 2015, 12:05

Скасування санкцій щодо Ірану та повне повернення країни на нафтовий ринок знизить ціну на паливо наступного року на $10.

Про це йдеться в доповіді Світового банку.

"Скасування санкцій, пов'язаних з ядерною програмою Ірану, істотно вплине на світовий ринок нафти, іранську економіку та іранських торгових партнерів", - говориться в документі.

"Повне повернення Ірану на світовий ринок (нафти) згодом додасть близько мільйона барелів на день, та знизить ціну на нафту на $10 за барель у наступному році",  - відзначають експерти Світового банку.

Окрім того, за прогнозами фахівців, відміна санкцій значно збільшить обсяги торгівлі Ірану.

Зокрема, очікується, що обсяг експорту з Ірану в кінцевому підсумку збільшиться приблизно до $17 млрд, що становить близько 3,5% ВВП країни.

Водночас обсяг прямих іноземних інвестицій може зрости до близько $3 млрд в рік, таким чином подвоївши нинішні темпи.

Як повідомлялося, шість країн посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.